Eko Strefa Radia RAM – sprawdzamy auto na wodór i inne zeroemisyjne samochody

Krzysztof Janoś | Utworzono: 06.09.2022, 18:28 | Zmodyfikowano: 06.09.2022, 18:28
A|A|A

Jeśli dotąd tylko słyszeliście o wodorowych autach, a nigdy wcześniej ich nie widzieliście, nie mówiąc już przymierzaniu się do fotela kierowcy, czas to zmienić. Podczas Eko Strefy Radia RAM odbywamy bliskie spotkanie z Toyotą Mirai. Jej wodorowy napęd pozwala przejechać nawet do 650 km na jednym baku i to nie jedyna jej zaleta. Bez pośpiechu, w miłej atmosferze i w towarzystwie ekspertów od zeroemisyjnych samochodów, można również obejrzeć inny, w pełni elektryczny bateryjny model bZ4X.

Nasze spotkanie z ekologicznymi rozwiązaniami w motoryzacji to znakomity wstęp do obchodzonego we Wrocławiu Europejskiego Tygodnia Elektromobilności, który świętujemy między 16 a 20 września.Z zaproszonymi ekspertami porozmawialiśmy o przyszłości bezemisyjnych napędów, kosztach zakupów takich aut, dostępności ładowarek i oczywiście korzyściach dla kieszeni (ceny na stacjach mogą już tak nie przerażać) i dla środowiska.

Uczestnicy naszego spotkania mogli odwiedzić strefę eksperymentów. Tu na własne oczy zobaczą m.in. jak powstaje wodór i jak działa hybryda. Całe wydarzenie powstaje w ścisłej współpracy Miasta Wrocławia, Politechniki Wrocławskiej i Toyota Centrum Wrocław. Dlatego nasi najbardziej zainteresowani tematem słuchacze będą mogli wziąć udział w panelu dyskusyjnym. W jego trakcie eksperci japońskiego koncernu, naukowcy z Katedry Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej i przedstawiciele naszego miasta rozmawiają o przyszłości niskooemisyjności we Wrocławiu.

W Eko Strefie 13 września między 10:00 a 14:00 na 89,8 FM w przestrzeni konferencyjnej Tarczyński Arena Wrocław pojawili się:

Anna Kubicka m.in. o idei „beyond zero” – czyli co to jest „więcej” niż zeroemisyjniść:

Robert Bednarski o zrównoważonym transporcie we Wrocławiu oraz korzyściach z korzystania z samochodów niskoemisyjnych:

Profesor Andrzej Kaźmierczak wyjaśnił, czym jest napęd hybrydowy:

jakie są bariery elektryfikacji:

oraz jak możemy wykorzystać wodór:

Wydarzenie otwarte dla wszystkich od 11:00 do 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

REKLAMA