Kamienice: Dom na cmentarzu - odc. 109 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, MJ | Utworzono: 24.09.2020, 10:46 | Zmodyfikowano: 24.09.2020, 10:46
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk

Tato Anieli Sadowskiej był szefem ogrodu. W rezydencji prezydenta Ignacego Mościckiego w Spale zajmował się ogromnym terenem i tam też z rodziną mieszkał, także wtedy, gdy pojawili się tam żołnierze niemieccy.
Po wojnie rodzinie było niezwykle trudno. Mieszkanie na terenie zajętym przez wojsko zostało skrytykowano, w końcu tato znalazł pracę na poniemieckim cmentarzu Osobowickim, tam też zamieszkali. W domu pełnym dawnych ksiąg kościelnych. O skarbach, czasach bardzo dla rodziny trudnych i o powojennym Wrocławiu i cmentarzu, który znikał w pełnej szczegółów opowieści.
Zapraszam
Joanna Mielewczyk
Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic i starych wrocławskich domów. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają.
Kontakt: kamienice@radioram.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować