Wakacje z Radiem RAM na plaży HotSpot - zapraszamy!

Jan Pelczar | Utworzono: 30.06.2020, 23:45 | Zmodyfikowano: 30.06.2020, 23:45
A|A|A

By dobrze zacząć wakacje jakich nie było, trzeba otrząsnąć się z trudnego doświadczenia ostatnich miesięcy. Z pomocą przychodzi Dizajn BWA, który właśnie w piątek 3 lipca inauguruje działanie nowej odsłony „Żyjni”.W miejskiej oazie przy Świdnickiej tym razem zaplanowano „samopomocowy seans postpandemiczny” zatytułowany "Nie jesteś sam/a". W naszym plenerowym studiu na plaży przy Moście Milenijnym o piątkowym otwarciu i dalszych planach związanych z niezwykłą przestrzenią opowiedziały po 16:00 autorka Okime Emiko i szefowa galerii Katarzyna Roj.  

W drugiej godzinie poznaliśmy gospodarzy naszego lipcowego azylu. Rozmawialiśmy z jednym z gospodarzy plaży HotSpot Andrzejem Bobakiem.

A o Popowicach opowiada nie tylko mieszkaniec tego osiedla Wrocławia, ale też osoba czynnie zaangażowana w jego funkcjonowanie, nasz kolega redakcyjny, Maciej Szabatowski. Wraz z nim do plenerowego studia dotarł inny aktywista Stowarzyszenia Moje Popo – Daniel Kozłowski

 

Wakacje 2020 będą pierwszymi, podczas których nie robią sobie urlopowej przerwy „Podróże z Radiem RAM”. W sobotnie poranki chcemy kontynuować połączenia z „Przewodnikami bez granic”, czyli Polakami, którzy za granicą radzą sobie od marca z trudną pandemiczną sytuacją branży turystycznej. Część przewodników już za chwilę doczeka się na turystów, także z Polski, ale niektórzy mogą na to czekać jeszcze rok, a nawet dwa lata. Jednym ze współtwórców internetowej platformy „Przewodnicy bez granic” jest wrocławianin Marcin Martinho, który na czas kwarantanny opuścił Lizbonę i wrócił do rodzinnego miasta. W „Podróżach...” rozmawialiśmy z nim już o Lizbonie. Na popowickiej plaży, w doskonale znanych Marcinowi okolicach, rozmawialiśmy o powrocie do Portugalii, nadziejach i obawach związanych z odmrażaniem ruchu turystycznego w Europie i poza nią oraz o tym, co dla samych przewodników zmieniła akcja internetowej solidarności

W ostatniej godzinie spotkaliśmy się z Karoliną Jaklewicz, malarką, która zadebiutowała jako pisarka. Jej „Jaśmina Berezy” zachwyciła m.in. Dagmarę Chojnacką. Rozmawiamy o mocno osadzonej we Wrocławiu debiutanckiej książce oraz o literaturze, którą można wywieźć z miasta, w formie wakacyjnych lektur. 

Na pożegnanie wpadł jeszcze raz jeden z gości. 

Wakacje z Radiem RAM w każdy lipcowy piątek od 16:00 do 20:00 w pięknych okolicznościach przyrody. Radiowe studio na żywo prosto z plaży: goście, relaks, świetne spotkania nad Odrą. 

Partnerem programu jest HotSpot Beach Bar – plaża miejska przy Moście Milenijnym i Hali Orbita, Wrocław, ul. Wejherowska 34. Zapraszamy do nas na "Wakacje z Radiem RAM"!

REKLAMA

To może Cię zainteresować