Wrocławskie MPWiK zachęca do picia kranówki

km | Utworzono: 03.06.2020, 11:43 | Zmodyfikowano: 03.06.2020, 11:45
A|A|A

fot. mat. prasowe

Na stronie www.pijkranowke.pl znajdziemy podstawowe informacje na temat wrocławskiej kranówki, fakty i mity dotyczące wody wodociągowej, ale także kalkulator oszczędności. Dzięki prostemu przelicznikowi można się dowiedzieć, na przykład, ile złotych oszczędzamy oraz ile kilogramów plastiku dzięki nam nie zostanie zużytych w chwili, gdy wybierzemy kranówkę zamiast wody butelkowanej.

Dorosły człowiek powinien wypijać ok. 2 litrów płynów w ciągu dnia. Jeśli codziennie będzie kupować 1,5-litrową wodę butelkowaną, to w ciągu roku wyda ponad 1000 złotych i zużyje 19 kilogramów plastiku. 

Woda jest bezpieczna

Woda dostarczana przez wrocławskie MPWiK spełnia normy Ministra Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz wytyczne Komisji Europejskiej i WHO. Jest kontrolowana na wszystkich etapach produkcji, a także w wielu punktach na terenie miasta.

Woda pełna minerałów

Woda produkowana przez MPWiK jest pełna minerałów. W jednym litrze wrocławskiej kranówki znajduje się średnio: 77 mg wapnia, 13 mg magnezu, 6,45 mg potasu 32,6 mg sodu. To niezbędne dla naszego zdrowia składniki mineralne.

REKLAMA

To może Cię zainteresować