Gitarowy rekord w 50. rocznicę śmierci Jimiego Hendrixa [PODCAST]

Bartek Synowiec | Utworzono: 05.03.2020, 13:42 | Zmodyfikowano: 05.03.2020, 13:43
A|A|A

Żeby dołączyć do grona „Rekordzistów”, wystarczy nauczyć się pięciu podstawowych akordów (C G D A E) niezbędnych do zagrania „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i zgłosić się 1 maja na wrocławskim Rynku z dowolną gitarą lub innym instrumentem strunowym jak ukulele. Najlepsza muzyka gitarowa, legendy gitary, konkursy z nagrodami i niepowtarzalny klimat – tak zapowiada się coroczna najlepsza majówka w kraju!

O szczegółach imprezy opowiedział na naszej antenie Leszek Cichoński. W duecie z Bartkiem Synowcem zaprezentował też jak grać "Hey Joe".

 

Na Rynku nie zabraknie znamienitych gości. Podczas 18. edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku zagra LeBurn Maddox. Słynny amerykański gitarzysta i wokalista wraz z Leszkiem Cichońskim zaprezentują blok muzyczny poświęcony Hendrixowi. Finałem koncertu będzie wykonanie „Thanks Jimi” – hymnu Gitarowego Rekordu Guinnessa. Twarz Maddoxa pojawiła się także na oficjalnym plakacie promującym imprezę.

1 maja na wrocławskim Rynku Leszek Cichoński i LeBurn Maddox swój występ poświęcą Hendrixowi. Finałem tej części koncertu będzie wykonanie hymnu Gitarowego Rekordu Guinnessa, tj. „Thanks Jimi” – w wersji polskiej śpiewanej przez Cichońskiego i angielskiej, którą zaśpiewa Maddox.

„Thanks Jimi” to także tytuł płyty Leszka Cichońskiego z 2000 roku. W trzydziestą rocznicę śmierci Hendrixa szef Gitarowego Rekordu Guinnessa zorganizował memoriałową trasę koncertową pt. „Tribute to Jimi Hendrix”. Materiał z trasy został wydany i wybrany gitarową oraz bluesową płytą roku przez czytelników magazynów „Gitara i Bas” oraz „Twój Blues”. Wersja symfoniczna utworu „Thanks Jimi” została zarejestrowana w sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Płyta z nagraniem z koncertu „Thanks Jimi Symfonicznie” ukaże się wiosną tego roku i ma być symbolicznym prezentem dla Hendrixa. Angielski tekst do utworu napisał znakomity amerykański gitarzysta Greg Koch razem z Malfordem Milliganem – wokalistą Storyville, współpracującym z sekcją Stevie Ray Vaughana Double Trouble.

Autorem oficjalnego plakatu tegorocznej edycji Gitarowego Rekordu Guinnessa z wizerunkiem Maddoxa jest wrocławski plakacista Jakub Zasada.

Tegoroczna, osiemnasta już, edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa ma szansę przejść do historii. 1 maja we Wrocławiu, podczas Koncertu Gwiazd, zagra Peter Hook, basista zespołu Joy Division. Z kolei Gerry Leonard, gitarzysta Davida Bowiego, zaprezentuje projekt muzyczny pt. “Bowie Starman”z największymi przebojami zmarłego 4 lata temu artysty. Do programu Koncertu Gwiazd dołączyła też legendarna fińska formacja – Apocalyptica. Wszystkie wieczorne występy odbędą się w ramach 3-Majówki.

PROGRAM

GITAROWY REKORD GUINNESSA 2020

1.05.20 godz.10.00 - 16.30 Rynek, Wrocław

Wstęp wolny – wymagana rejestracja

KONCERTY GWIAZD – 3-Majówka

1.05.20 start godz. 17.00 / 3-Majówka 2020 - Dzień I

APOCALYPTICA, BOWIE STARMAN "The Best of David Bowie", PETER HOOK & THE LIGHT grają JOY DIVISION, ANDY TIMMONS BAND, HAPPYSAD i in.

2.05.20 start godz. 15.00 / 3-Majówka 2020 - Dzień II

THE SISTERS OF MERCY, KULT, JELONEK, ILLUSION, MROZU, ŁĄKI ŁAN, LABORATORIUM PIEŚNI, RALPH KAMINSKI i in.

3.05.20 start godz. 15.00 / 3-Majówka 2020 - Dzień III

EPICA, PIDŻAMA PORNO, NOSOWSKA, DARIA ZAWIAŁOW, KWIAT JABŁONI, ŁYDKA GRUBASA, WITEK MUZYK ULICY i in.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować