Próbki badane we Wrocławiu bez koronawirusa

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 02.03.2020, 09:00 | Zmodyfikowano: 02.03.2020, 10:43
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. pixabay

Laboratorium zaczęło działać we Wrocławiu w miniony piątek w placówce przy ulicy Składowej. Do tej pory trafiło do niego 5 próbek. Jak informuje dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej Jacek Klekocar, wszystkie testy wypadły ujemnie, badania zostały powtórzone dla pewności.

Od ubiegłego tygodnia w dwóch szpitalach zakaźnych we Wrocławiu na obserwacji pozostaje kilkanaście osób. Jak informuje rzeczniczka szpitala przy ulicy Koszarowej Urszula Małecka dwie osoby przywiezione wczoraj wieczorem z lotniska zostały po badaniach odesłane do domu.

Specjaliści podkreślają, że osoby, które wróciły z terenów, gdzie notowane są zwiększone zachorowania - między innymi Włoch czy Chin - i mają niepokojące objawy powinny skonsultować się z sanepidem albo zgłosić do szpitala zakaźnego.

Informacja wojewody z 2 marca:

Na terenie województwa dolnośląskiego - podobnie jak w całym kraju – nie ma potwierdzonych przypadków zachorowań na wirusa SARS – CoV-2.

W dniu 1.03.2020 r. do Wrocławia przyleciał samolot z Rzymu z 92 osobami na pokładzie. Wszystkie osoby zostały poddane badaniu na lotnisku, w wydzielonej strefie. W związku z potrzebą przetransportowania do szpitala przy ul. Koszarowej dwóch osób, w celu wykonania dodatkowego badania, przez lekarza lotniskowego na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Pacjenci zostali przebadani i w związku z brakiem podstaw do hospitalizacji, zostali zwolnieni do domu w tym samym dniu.

Wg danych WSSE we Wrocławiu z dnia 1.03.2020 r. liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 72, liczba objętych nadzorem epidemiologicznym – 379, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania – 17.

REKLAMA

To może Cię zainteresować