Znajdź czas na spacery po Wrocławiu [PODCAST]

Anna Fluder | Utworzono: 12.02.2020, 18:36 | Zmodyfikowano: 12.02.2020, 18:36
A|A|A

fot. Katarzyna/ facebook RAM

Zwiedzając świat podziwiamy, zachwycamy się i fotografujemy przy zabytkach, w pięknych okolicznościach przyrody i na tle panoramy miasta czy urokliwego pleneru. A czy zdarza nam się w codzienności życia we Wrocławiu znaleźć chwilę by być turystą we własnym mieście? Czy znamy historię grodu nad Odrą, czy wiemy gdzie była pierwsza piwiarnia,  gdzie stała fontanna Neptuna, a gdzie jest mostek pokutnic, albo brama kluszczana? Odkrywanie takich tajemnic, legend i wielu miejsc na nowo może byc doskonałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu, np. zimowych ferii w mieście. Zawsze można sięgnąć po ksiązki o Wrocławiu, a tych ciekawych w formie przewodników, jest coraz więcej, albo choć raz wybrać się na spacer z miejskim przewodnikiem.

Przy Sobotniej Kawie gościliśmy Michała Karczmarka z Via Vratislavia i była okazja, by posłuchać, jak ciekawa może być wycieczka po Wrocławiu. Przewodnik miejski przyznaje, że we Wrocławiu z każdym rokiem przybywa turystów z Niemiec, Azji, ale też Hiszpanów czy Skandynawów. A co z nami - wrocławianami?

 Przy Sobotniej Kawie otrzymaliśmy od naszych słuchaczy dowody na to, że Wrocław odkrywamy i podziwiamy także jako turyści - zobaczcie nadesłane w czasie programu zdjęcia do naszej galerii :)


fot. przysłane przez Mirosławę

REKLAMA

To może Cię zainteresować