Długo wyczekany debiut Poli Chobot & Adama Barana

Radio RAM | Utworzono: 18.11.2019, 20:48 | Zmodyfikowano: 18.11.2019, 20:48
A|A|A

Pola Chobot & Adam Baran (fot. Wiktor Franko)

Długo wyczekiwana zarówno przez fanów, jak i samych artystów, debiutancka płyta Poli Chobot & Adama Barana nareszcie ujrzała światło dzienne. Album nosi tytuł "Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?" i ukazał się nakładem wytwórni FONOBO Label.  

Płyta pod tytułem „Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?” w bezkompromisowy sposób kontynuuje drogę obraną na EP „Brudno”. Album eksploruje strukturę piosenki, ale nie boi się nieszablonowych rozwiązań. Czerpie z rdzennego bluesa, przetwarzając go na swój własny, pokręcony sposób. Nietuzinkowy skład - perkusja, gitara, gitara rezofoniczna, klarnet basowy i głos, który polskim słowem wyśpiewuje osobiste i emocjonalne historie o strachu, miłości, także tej cielesnej, przemocy i ludziach.Z kolei Pola i Adam to dwoje ludzi, którzy mimo skrajności charakterów, tworzą jeden, dziki organizm muzyczny. Piosenki, które tworzą, swą prostotą i transowością nawiązują do bluesa, często jednak wykraczając poza jego klasyczną formę.Pola jest wokalistką oraz autorką tekstów. Adam to gitarzysta i kompozytor. Podczas koncertów, często uzupełnianych przez perkusję, własne utwory przeplatają psychodelicznymi i awangardowymi improwizacjami. Ich źródła inspiracji to w takim samym stopniu rdzenne work songs, Muddy Waters i Skip James, jak Björk czy Radiohead.

`

Wydawnictwo aktualnie promują trzy single: "Strach", "Mży" oraz "Wywróciłam się".  

 Polecamy także nowe, dużo bardziej drapieżne i surowewykonanie numeru "Mży", zrealizowane w studiu Marcina Borsa...... oraz zapis rozmowy z Polą i Adamem w studiu Muzycznego Wrocławia na dosłownie kilka dni przed premierą płyty "Jak wyjść z domu, gdy na świecie mży?

Debiut płytowy tego wrocławskiego duetu będzie także jedną z dwóch płyt wieczoru w najbliższym wydaniu Muzycznego Wrocławia.
Zapraszamy na spotkanie z ich muzyką w środę 20 listopada od godz. 18:00. Do usłyszenia!REKLAMA

To może Cię zainteresować