Nie ma porozumienia pomiędzy władzami Uniwersytetu Wrocławskiego a związkowcami

BT, Malwina Gadawa | Utworzono: 25.10.2019, 15:40 | Zmodyfikowano: 25.10.2019, 15:42
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Związkowcy chcieliby, aby o 430 zł więcej zarabiali pracownicy nie będący nauczycielami akademickimi i podwyżki o 120 zł dla nauczycieli akademickich. Ryszard Balicki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego opowiada, komu rektor zdecydował się podnieść pensje.

Rektor zdecydował również o podwyższeniu wynagrodzeń o 230 zł brutto dla pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.

W sporze z Uniwersytetem Wrocławskim do tej pory było pięć związków zawodowych, które domagały się wyższych pensji, m.in. dla pracowników, nie będących nauczycielami akademickimi. Związkowcy alarmują, że ich pensje stanowią obecnie mniej niż połowę średniego wynagrodzenia krajowego. Propozycja władz uczelnie nie usatysfakcjonowała 4 związków zawodowych. W związku z tym w poniedziałek zostanie podpisany protokół rozbieżności. Ryszard Balicki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego w rozmowie z nami podkreśla, że pracownicy dostaną podwyżki, choć nie takie, jakich chcieli związkowcy.

 
Związki mogą teraz doprowadzić do referendum strajkowy. Należy jednak pamiętać, że strajk byłby możliwy tylo wtedy, jeżeli opowiedziałaby się za nim więcej niż połowa pracowników.

REKLAMA
To może Cię zainteresować