Kolejne problemy z budową Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?

GN, Malwina Gadawa | Utworzono: 22.08.2019, 15:37 | Zmodyfikowano: 22.08.2019, 15:37
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei po raz kolejny przełożyła termin składanie ofert w przetargu na budowę fragmentu południowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, prowadzącego do Bielan Wrocławskich przez Wysoką.

Michał Nowakowski, rzecznik urzędu marszałkowskiego, tłumaczy, że otwarcie ofert przesunięto na koniec sierpnia, ponieważ w sprawie przetargu wpłynęło ponad 800 zapytań. Zniecierpliwieni są już mieszkańcy południowych osiedli Wrocławia. Rozważają organizację 2 września protestu. Zablokowany byłby wjazd do Wrocławia od strony ul. Ołtaszyńskiej.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca podpisano umowę na budowę drugiego fragmentu południowego odcinka - od ronda w Żernikach Wrocławskich do skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego. Droga ma być gotowa pod koniec 2021 roku.

Problemy są także północnym odcinkiem obwodnicy, prowadzącym z Łan do Długołęki. Wykonawca - firma Strabag - zażądał dodatkowych pieniędzy, chodzi o 70 mln zł. Urzędnicy wciąż prowadzą negocjacje z firmą, ale według nieoficjalnych informacji Radia Wrocław wszystko wskazuje na to, że województwo będzie szukało nowego wykonawcy i zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Decyzja może zapaść jeszcze w tym miesiącu.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować