Tak będą wyglądać nowe, zewnętrzne baseny w aquaparku. Niedługo przetarg

materiały prasowe, jk | Utworzono: 05.07.2019, 09:44 | Zmodyfikowano: 05.07.2019, 09:44
A|A|A

wizualizacje inwestora

Zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. chce zagospodarować dodatkowy fragment terenu, znajdujący się w jego północno-zachodniej części. Graniczy on bezpośrednio z ulicą Petrusewicza od strony północnej, a ze Wzgórzem Andersa od strony zachodniej. Powstaną tam dwa zewnętrzne baseny wraz z budynkiem szatniowo-sanitarnym, budynkiem technicznym i kasami.

- Chcemy stworzyć autonomiczną część zewnętrzną, do której dostęp będzie od ulicy Petrusewicza. Na placu wejściowym powstanie budynek kasowy z bramką obrotową, skąd będzie można przejść w głąb terenu do nowych i istniejących basenów zewnętrznych – opowiada Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A.

Klienci, którzy będą latem chcieli skorzystać tylko ze strefy zewnętrznej będą mieli taką możliwość. - To pozwoli nam też rozładować kolejki przy kasach i usprawnić obsługę – dodaje prezes.

Dla projektantów koncepcji wyzwaniem była znaczna różnica poziomów pomiędzy placem wejściowym a poziomem niecek basenowych, dlatego nowe budynki będą częściowo ukryte pod ziemią w istniejącej skarpie. Wejścia do obu zabudowań zaplanowano od strony i z poziomu ulicy Petrusewicza.

Na nowo zagospodarowanym obszarze pojawią się dodatkowo 22 drzewa, 2,5 tysiąca krzewów i traw ozdobnych, ponad 700 mkw trawnika. Pierwsza niecka będzie miała charakter rekreacyjny. Jej powierzchnia będzie wynosiła 425 mkw, a głębokość 1,20 m. Druga, o powierzchni 82 mkw i głębokości 0,4 m będzie przeznaczona dla dzieci. W brodziku zainstalowane zostaną jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń".

Środki będą pochodzić z budżetu spółki.

REKLAMA

To może Cię zainteresować