Wrocławiu, marsz do księgarni!

Jan Pelczar | Utworzono: 03.06.2019, 11:53 | Zmodyfikowano: 03.06.2019, 11:53
A|A|A

To pierwsze w historii miasta wspólne święto księgarń i antykwariatów. Organizatorzy zapraszają do 12 wybranych wrocławskich punktów sprzedaży książek. Gość w RAM-ie Grzegorz Czekański z Tajnych Kompletów i Fundacji im. Karpowicza zapewniał, że owe miejsca działając pod szyldem wspólnego projektu, będą w tym czasie wypełnione działaniami literackimi, muzycznymi, artystycznymi, happeningami, grami, konkursami, warsztatami... A także zupełnie nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Organizatorzy zapraszają:

"W ciągu 5 festiwalowych dni odbędzie się łącznie blisko 30 wydarzeń, a lista zaproszonych gości zawiera kilkadziesiąt nazwisk.  Co przewidziano w karcie dań? Spotkania autorskie (m.in. z Marcinem Świetlickim, Konradem Górą, Marcinem Pałaszem, redaktorkami antologii literatury jidysz), warsztaty (z Joanną Mielewczyk, Agnieszką Wolny-Hamkało), rozmowy z tłumaczami kultowego amerykańskiego pisarza Davida Fostera Wallace’a oraz słoweńskiego giganta, poezji Tomaža Šalamuna, a także koncerty (Mateusza Ławniczaka, Huberta Kostkiewicza, Pawła Romańczuka, Sama Alty’ego, formacji jazzowej Ruch Śniegu). Poza tym w dwóch wrocławskich antykwariatach odbędzie się słuchowisko literackie i happening artystyczny, a w trzecim akcja kulinarno-ksiażkowa (antykwariat do zjedzenia!). W legendarnej Wratislavii będzie można poznać historię tej zasłużonej księgarni, a program festiwalowy dopełniają m.in. gra w cytaty i spacer z przewodnikiem z księgarniami w tle. Dla uczestników festiwalu przewidziane są konkursy książkowe. Na koniec zaś: pogłębiona książkowo joga w księgarni.


No i jeszcze plaża. Tak, mała plaża na wrocławskim Rynku. Bo Wrocław żąda dostępu do morza! Oto przed Tajnymi Kompletami dwa tygodnie przed wakacjami będzie można, siedząc na leżaku, położyć stopy na piasku i uciąć sobie drzemkę prawie jak w Juracie. Nazwa tego nadmorskiego kurortu pojawia się nieprzypadkowo, bo jednym z zaplanowanych w Tajnych Kompletach spotkań jest wieczór autorski Anny Tomiak, która w wydawnictwie Czarne wydała „Juratę. Cały ten szpas”."

Szczegółowy program: tutaj.

W festiwalu biorą udział antykwariaty: im. A. Jaworskiego, Naukowy Wrocław, Szarlatan; a także księgarnie: Chmurdalia, Cocofli, Hiszpańska, Nalanda, Pod Arkadami, Podróżnika, Tajne Komplety, Tajne Komplety w Kinie Nowe Horyzonty, Wratislavia.

REKLAMA

To może Cię zainteresować