Kamienice: Tato, który nadawał ulicom nazwy - odc. 59 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 25.04.2019, 14:38 | Zmodyfikowano: 25.04.2019, 14:38
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk i archiwum domowe bohaterki

Tato, Andrzej Jochelson, we Wrocławiu był już pod koniec maja 1945. Razem z Bolesławem Drobnerem i profesorem Witoldem Taszyckim. Natychmiast zabrał się za porządkowanie miasta. Prawnik, pisarz, naczelnik Wydziału Kultury, Sztuki i Szkolnictwa, członek Komisji do Zmian Nazw Ulic. Autor przewodnika po Wrocławiu, który ukazał się już w 1946 roku!

Ale o powojennym mieście opowie jego córka - Maria, która z mamą i bratem przyjechała w sierpniu 1945. Będzie i kamienica. Pierwsza. Hotel przy Stawowej, do którego przyjechali wrocławscy pionierzy.

Zapraszam, oczywiście, w Radio RAM.
Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice.                           

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować