Walka z czasem. Zbliża się termin wystawiania ocen maturzystom

mh, d, Malwina Gadawa | Utworzono: 17.04.2019, 07:25 | Zmodyfikowano: 17.04.2019, 12:25
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Renata Granowska wiceprezydent Wrocławia mówi, że w trzech szkołach gdzie zwołano rady nie było kworum, więc nie udało się podjąć wiążących decyzji. W reszcie wrocławskich szkół rady pedagogiczne mają być zwołane dzisiaj popołudniu lub w kolejne dni.

Z powodu strajku nauczycieli nie wiadomo, kto i kiedy wystawi maturzystom oceny, a bez tego nie będzie można podejść do egzaminu dojrzałości. Wiktoria Iwanowska, maturzystka IX LO uczy się do egzaminów i podkreśla, że popiera nauczycieli:

By wystawić oceny konieczne jest wcześniejsze zwołanie rady pedagogicznej. Jednak bez strajkujących nauczycieli jest to niemożliwe.

Jak tłumaczy dolnośląski kurator oświaty, jego prośba dotyczy tylko i wyłącznie wystawienia ocen przez dyrektorów, bo mają takie uprawnienia. jednak to nie jest jednoznaczne z radami klasyfikującymi. te i tak muszą się odbyć z wymaganym prawem kworum - czyli 50 procent rady pedagogicznej. Roman Kowalczyk dodaje, że na klasyfikację maturzystów jest czas jeszcze do 25 kwietnia - czyli na dzień przed końcem roku szkolnego dla abiturientów.

Mirosława Chodubska, prezes dolnośląskiego oddziału ZNP nie pozostawia złudzeń. ZNP na razie nie ma zamiaru zawieszać lub rezygnować ze strajku:

Egzaminy maturalne rozpoczynają się 6 maja. We wrocławskich szkołach średnich strajkuje obecnie blisko 1000 nauczycieli, a 292 pracuje.

REKLAMA

To może Cię zainteresować