Billie Eilish i Kucz/Bilińska [PŁYTY TYGODNIA]

Radio RAM na podstawie materiałów wydawcy | Utworzono: 08.04.2019, 18:10 | Zmodyfikowano: 08.04.2019, 18:10
A|A|A

Rzadko kiedy zdarza się taka sytuacja, że czyjś debiutancki album jest na dobrą sprawę "the best of" artysty, no dobra, Billie Eilish część przebojów zastąpiła nowymi piosenkami. Debiutancka płyta Billie Eilish ukazała się 29 marca. 

Na Wyspach to numer jeden. Podobnie w  Stanach. „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” trafił na szczyt Billboardu z wynikiem 313 tys. sprzedanych jednostek. Pod uwagę brana jest zarówno sprzedaż fizycznych nośników, jak i wyniki z serwisów cyfrowych. Ciekawostką jest, że w Stanach sprzedano 15 tysięcy egzemplarzy „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” na winylu – to najlepszy wynik sprzedaży dla tego nośnika w tym roku. Billie jest również najmłodszą kobietą na szczycie Billboard Top 200 od 2009 roku –16-letnia wówczas Demi Lovato trafiła na najwyższe miejsce dzięki „Here We Go Again”.

W dniu premiery albumu artystka udostępniła klip do utworu „Bad Guy"

Ale na debiutanckiej płycie znajdziecie wszystkie - no, prawie - największe przeboje Billie.

Drugim albumem, jaki mamy w tym tygodniu dla was, jest kontynuacja projektu Kucz/Kulka,  płyta zatytułowana po prostu "Kucz/Bilińska". Konrad Kucz zaprosił tym razem do współpracy Olę Bilińską. O tym wydawnictwie przeczytasz i posłuchasz więcej - TUTAJ - Kucz/Bilińska to świeża energia na polskiej scenie muzycznej.Ola Bilińska w studiu Radia RAM

REKLAMA

To może Cię zainteresować