Katarzyna Augustyniak-Rak - O miłości bez litości

Iwona Diakowska, BT | Utworzono: 02.04.2019, 13:48 | Zmodyfikowano: 02.04.2019, 13:48
A|A|A

Katarzyna Augustyniak-Rak - O miłości bez litości

Katarzyna Augustyniak-Rak

Urodzona w Legnicy, przez 14 lat była wrocławianką. Absolwentka studiów plastycznych w Zielonej Górze i filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowała jako redaktor w wydawnictwie, od 2017 roku bezrobotna na własne życzenie.

Jest twórczynią imponującego zbioru pierwszych stron kilkunastu powieści. Nie napisała następujących książek: Nad jeziorem Sławskim usiadłam i płakałam, Wnętrzności miłości, Samotność osierdzi. Napisała natomiast ponad 200 opowiadań dla kobiet, lecz żadne z nich nie ukazało się pod jej nazwiskiem. Nie należała do żadnych organizacji, w tym faszystowskich i komunistycznych bojówek. Najbardziej lubi się lenić. Obecnie leni się w Legnicy.

IV okładka

Zaraz popłaczesz się nad losem Honoraty. Ze śmiechu!

Poznajcie samotną, dobiegającą czterdziestki lekarkę obdarzoną przez los dystansem do siebie i lekkim upodobaniem do alkoholu. W jej monotonne życie wkracza lokalny dziennikarz i wciąga ją do swojego śledztwa. Mężczyzna nie jest zbyt lotny w swym fachu, a w dodatku durzy się w lekarce. Tymczasem ona wciąż kocha się w pewnym himalaiście. Żeby było ciekawiej, nieźle namieszał tu Mick Jagger…

„O miłości bez litości” to czysta akcja – wartka, wciągająca i pełna zwrotów. Poza tym zabawne dialogi, dużo humoru i kilka neurotycznych postaci, które niezbyt dobrze radzą sobie w życiu.

Spotkanie z autorką we Wrocławiu 6 kwietnia. Zobacz szczegóły.

REKLAMA

To może Cię zainteresować