Kamienice: Rodzina, która wszędzie jeździła razem - odc. 54 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 21.03.2019, 19:23 | Zmodyfikowano: 21.03.2019, 19:32
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk i archiwum domowe Państwa Żabskich


Ze Lwowa przez Komorów, aż do Wrocławia. Zawsze razem.
Tak o rodzinie mamy opowiadać będzie Andrzej Żabski. I mama, oczywiście. Większość pracowała w Bibliotece i Wydawnictwie Ossolineum. Chociaż akurat babcia, co jest także niezwykłą opowieścią, prowadziła w latach 1951-1954 stołówkę w Renomie. A prawdą jest, że gotowała świetnie. Wcześniej, w Leśnej Podlasce, prowadziła cukiernię.

Wśród rodzinnych opowieści jest jeszcze jedna, niezwykle wzruszająca i smutna. Dziadek, jako były oficer WP, przez wiele lat bał się z Londynu wrócić do Polski. A tu czekała na niego cała rodzina. Więc o dziadku, który w obozie, nim wyjechał do Londynu, prowadził pamiętnik, też będzie. I oczywiście o pierwszym wrocławskim adresie: willi przy Lenartowicza.
Zapraszam na niedzielne spotkanie z Marią Bożenną Żabską i jej synem Andrzejem:
Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice.                      

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować