Od lipca będą obowiązywały nowe zasady dbania o tereny zielone

KM, Malwina Gadawa | Utworzono: 20.03.2019, 19:49 | Zmodyfikowano: 20.03.2019, 20:49
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Wiceprezydent Adam Zawada mówi, że nowe wyzwania klimatyczne i oczekiwania społeczne sprawiają, że miasto nie tylko musi wymagać więcej od siebie ale też od wykonawców, którzy prowadzą prace na terenach zielonych. Stąd pomysł na zorganizowanie szkoleń z ochrony i pielęgnacji drzew:

Nowe umowy z wykonawcami, którzy będą dbali o zieleń w mieście zostaną podpisane na trzy lata, a nie jak dotychczas na dwa. Premiowani będą ci wykonawcy, którzy będą mieli m.in. wyszkolonych pracowników oraz będą posiadali do pielęgnacji sprzęt elektryczny. Temu ma służyć m.in. pozostawienie po koszeniu ściętej trawy na trawnikach w wybranych parkach. O 20 procent zmniejszona zostanie powierzchnia, z której grabi się liście. Co jeszcze się zmieni? O tym mówi Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej:

Wykonawcy, którzy będą odpowiadali za prace pielęgnacyjne terenów zielonych będą musieli zatrudnić ogrodników, którzy będą opiekowali się zielenią w parkach Grabiszyńskim, Południowym, Zachodnim i Szczytnickim.

REKLAMA

To może Cię zainteresować