Kamienice: Willa, którą dziadek kupił w 1937 - odc. 53 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 14.03.2019, 13:06 | Zmodyfikowano: 14.03.2019, 13:06
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk

Dom przy Kasztanowej należy do rodziny od 1937 roku! Dziś mieszka już w nim 5. pokolenie!
Dziadek - opowie w audycji wnuczka, Wiesława Głąb - był Niemcem.  Babcia Polką. Poznali się podczas nauki języka polskiego. Dziadek chciał się uczyć polskiego i babcia mu w tym dzielnie pomagała. I tak zrodziła się miłość.

Ernst Strauss był prawnikiem. Studiował we Wrocławiu i Lozannie, a w 1908 roku obronił doktorat na wrocławskim uniwersytecie. Jako adwokat bronił głównie Polaków. Nie wszystkim się to podobało. Ludwika Straussowa z domu Koszutska przy Kasztanowej gościła dyplomatów, artystów. I polskich studentów, których karmiła obiadami.

Posłuchaj o domu i jego niezwykłych mieszkańcach:Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice.                      

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl


REKLAMA

To może Cię zainteresować