Złoto dla zuchwałych! [KONKURS PORANNY]

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 11.03.2019, 15:56 | Zmodyfikowano: 11.03.2019, 16:26
A|A|A

fot. kopalniazlota.pl


NAGRODY:

Codziennie do wygrania voucher rodzinny (dla 4 osób) na zwiedzanie z przewodnikiem Kopalni Złota w Złotym Stoku, ważny do 31 grudnia 2019 r. 

Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku – placówka muzealna, zlokalizowana w dawnej kopalni złota i arsenu w Złotym Stoku w województwie dolnośląskim, uruchomiona 28 maja 1996. Muzeum oferuje wystawę obrazującą historię górnictwa złota, wyprawę do Sztolni Gertruda, Sztolni Czarnej, Sztolni Ochrowej oraz średniowiecznej osady górniczej, gdzie własnoręcznie możemy ciągnąć wózki z kilkunastoma tonami i podziwiać średniowieczne maszyny, które działają i obrazują, jak wydobywano kruszec w dawnych latach. W podziemiach Kopalni możemy obejrzeć Skarbiec, wielką makietę kopalni, podziemny wodospad, laboratorium, 16 ton złota w jednej kości – ilość która była tutaj wydobyta.  Na zewnątrz wyjeżdża się pomarańczową kolejką górniczą. Na miejscu można czerpać papier, wybijać złote monety, odwiedzić muzeum Złotego Stoku.
Na miejscu: bar szybkiej obsługi, kawiarnia, restauracja w Starej Kuźni należąca do stowarzyszenia „Smaki Dolnego Śląska", restauracja Stara Kruszarnia w industrialnym stylu, kilometr dalej w lesie pensjonat Złoty Jar, willa z lat 20-tych ubiegłego wieku oraz wiele innych atrakcji.

Zwiedzanie tylko z przewodnikiem. Temperatura w podziemiach jest stała i wynosi 8 stopni Celsjusza.

Kopalnia Złota została wyróżniona Złotym Certyfikatem Polskiej Turystyki w 2015 roku za najlepszą atrakcję turystyczną w Polsce. Odwiedza ją 250 tysięcy osób rocznie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować