W najnowszej książce Agaty Kołakowskiej każdy skrywa jakąś tajemnicę

Anna Fluder | Utworzono: 08.01.2019, 09:14 | Zmodyfikowano: 08.01.2019, 09:14
A|A|A

Agata Koławska, pisarka z Wrocławia, oddała w ręce czytelników czternastą swoją powieść i po raz kolejny inryguje pomysłem na opowiadaną historię. Chociaż jej książki najczęściej trafiają w gust i oczekiwania kobiet to warto polecać je także panom, bo sporo w nich wskazówek co kłębi się w głowie i duszy niewiasty. Dodatkowo gdy takie sektery odkrywane są m.in. na kozetce w Instytucie Psychoterapii Alterego jak w książce "Pokrewne dusze", a zarówno terapeuta jak i pacjent to kobiety, sytuacja może odwócić role. Czytelnik staje przed wyzwaniem rozwikłania zagadki - kto jest kim?
Na Półkę z Książkami w Radiu RAM trafiła opowieść o zakamarkach ludzkiej psychiki. I o tajemnicach, które każdy z nas w sobie skrywa.

Milena Gajewska jest terapeutką. Marta Woźniak trafia do jej gabinetu szukając pomocy po tragicznej śmierci swojej ukochanej siostry.
Marta, zagubiona po utracie tak ważnej dla niej więzi, zbliża się do swojej psycholożki i w tej relacji szuka bliskości, bezpieczeństwa i ukojenia. Żyje z sesji na sesję. Na co dzień prowadzi rodzinny "Pensjonat na wyspie", ale to cotygodniowe spotkania z Gajewską nadają jej życiu sens i dają do niego siłę.
W końcu Marta orientuje się, że sesje terapeutyczne to dla niej zdecydowanie za mało. Pod pretekstem kryzysu, zwabia psycholożkę do siebie. Dla Mileny szybko staje się jasne, że znalazła się w pułapce, że z wyspy nie może uciec, a jej klientka nie zamierza jej uwolnić. Marta za wszelką cenę próbuje zatrzymać przy sobie "zastępczą siostrę". Wierzy, że dzięki temu jej życie będzie nadal wyglądało tak jak kiedyś. Tyle, że Marta niewiele wie o swojej terapeutce, tak jak niewiele wiedzą o niej pozostali jej klienci.
Milena Gajewska ma sekret. Jest obecna w życiu swoich podopiecznych bardziej, niż sądzą… Znacznie bardziej niż pozwala na to zawodowa etyka.
Dwie kobiety na wyspie. Dwie różne historie. Co je łączy, co dzieli? I dlaczego są do siebie tak bardzo podobne?

REKLAMA

To może Cię zainteresować