Zmiany klimatyczne we Wrocławiu. Jakie będą ich konsekwencje?

BT | Utworzono: 08.01.2019, 06:44 | Zmodyfikowano: 08.01.2019, 07:45
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

Wrocław ma plan działania na wypadek zmian klimatycznych. Czy dobry? Po dwóch latach zakończyło się układanie projektu tzw. adaptacji miasta do pogody, która najprawdopodobniej będzie determinowała między innymi inwestycje i rozwój Wrocławia do 2030 roku. Miasto ma być coraz gorętsze, w regionie ma mniej padać lub odwrotnie - występować mogą intensywne ulewy - tak długoterminowo zmiany klimatu na Dolnym Śląsku przewiduje IMGW na zlecenie Ministerstwa Środowiska. - Dlatego we Wrocławiu powstawać mają np. zielone przystanki, nowe ścieżki rowerowe, specjalne kurtyny wodne, baseny czy fontanny - tłumaczy dyrektor Mariola Apanel z Biura Ochrony Przyrody i Klimatu we wrocławskim magistracie:

Zdaniem miejskich aktywistów, plan ułożony przez magistrat jest zbyt ogólnikowy. - Brak w nim np. zapisów o konkretnych inwestycjach, ich kosztach, terminach czy oddziaływaniu na środowisko - mówi Filip Matusiak ze Stowarzyszenia Akcja Miasto:

Tego typu zapisy mogą pojawić się jednak w trakcie konsultacji społecznych planu, które mają rozpocząć się w pierwszym kwartale tego roku i zakończyć do czerwca 2019, tak by przed wakacjami plan adaptacji do zmian klimatycznych mogli poznać miejscy radni.

 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować