Płonie hala przy ulicy Szczecińskiej. Jedna osoba ranna [FOTO]

Ewelina Lis, Gregor Niegowski | Utworzono: 16.12.2018, 21:11 | Zmodyfikowano: 16.12.2018, 23:13
A|A|A

fot. Arif Goletic‎

AKTUALIZACJA 3:30

- Z ogniem przy ulicy Szczecińskiej walczy w tej chwili 30 jednostek straży pożarnej - informuje dyżurny z KW PSP we Wrocławiu. Nieoficjalnie mówi się, że akcja gaśnicza może potrwać nawet kilka dni. 

AKTUALIZACJA 2:40

- To będzie ciężka noc dla zmagających się z pożarem we Wrocławiu - piszą strażacy z portalu 112 Polkowice. Na FB dołączają również zdjęcia z akcji:

AKTUALIZACJA 1:50

Wszystko wskazuje na to, że nikogo nie było w hali. Do północy właściciel obiektu nie pojawił się na miejscu. Według specjalistów, nie było potrzeby ewakuowania lokatorów okolicznych osiedli. W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma budynków mieszkalnych. - Ogień szybko się rozprzestrzeniał mówi dowodzący akcją Remigiusz Adamańczyk z Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu:

Wielu kierowców zjeżdżało z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, aby z bliska zobaczyć pożar.


AKTUALIZACJA 1:07

- Potężny pożar hali z plastikowymi odpadami. Na miejscu słychać eksplozje. Hala uległa częściowemu zawaleniu. Strażacy z budynku wynieśli kilkanaście butli z gazem. Jedna z ratowniczek doznała poparzenia ręki - informuje na swoim profilu FB portal 112 Polkowice. 

 AKTUALIZACJA 00:40

- Jedna z ratowniczek - ochotniczek, biorąca udział w akcji został lekko ranna - poinformował radioram.pl dyżurny oficer z KW PSP we Wrocławiu. Z pożarem przy ulicy Szczecińskiej walczy już 36 jednostek straży pożarnej - głównie ze stolicy Dolnego Śląska i okolicznych powiatów. Ogień nie rozprzestrzenia się, ale nie jest jeszcze opanowany. Na miejscu pracuje również zastęp ratownictwa chemicznego, który za pomocą specjalistycznego sprzętu bada poziom skażenia powietrza. Na razie normy nie są przekroczone, chociaż służby profilaktycznie zalecają, aby pozostać w domu i nie otwierać okien.

                                                                                                           Fot: E. Osowicz

AKTUALIZACJA 23:40

Na miejscu nadal pracuje 31 jednostek straży pożarnej. Poniżej zdjęcia pożaru przesłane przez Arifa Goletica. 

AKTUALIZACJA 23:10

- Przed godziną 23 przywrócono ruch pociągów na trasie Wrocław - Legnica. Wstrzymany był że względu na pożar - informuje Mirosława Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych

AKTUALIZACJA 23:00

AKTUALIZACJA 22:00

- Jeśli ktoś nie ma potrzeby wychodzenia na dwór, powinien pozostać w domu i zamknąć okna, a jeśli ktoś jest poza domem, powinien do niego jak najszybciej wrócić - ostrzega na swoim profilu FB Rada Osiedla Żerniki.

AKTUALIZACJA 21:45

Na miejscu jest już 31 zastępów straży pożarnej. Ogień nie jest opanowany. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. 

Uwaga kierowcy - hale znajdują się w sąsiedztwie AOW. Mogą występować utrudnienia na węźle Stadion. fot. Arif Goleticfot. Sara Weyna‎


fot. Mirosław Ostrowski

REKLAMA

To może Cię zainteresować