Zaz "Effet Miroir" i Piotr Schmidt"Saxesful" - PŁYTY TYGODNIA

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 04.12.2018, 10:10 | Zmodyfikowano: 04.12.2018, 10:10
A|A|A

Obdarzona wyjątkowym głosem i swobodnie poruszająca się między jazzem, popem, soulem i piosenką francuską Isabelle Geffroy, jak naprawdę nazywa się ZAZ, jest obecnie najpopularniejszą piosenkarką we Francji i najbardziej znaną francuską piosenkarką na świecie. Od 2010 roku, kiedy premierę miał przebój "Je veux", sprzedała ponad 4 mln albumów i wystąpiła na pięciu kontynentach.   ZAZ jest niezwykle lubiana w Polsce. Każda trzech wydanych Francuzki pokryła się u nas platyną ("Recto Verso") albo podwójną platyną ("ZAZ" i "Paris"). Artystka wielokrotnie koncertowała w Polsce i za kilka miesięcy powróci do nas ponownie, aby promować swoją czwartą płytę. Piosenkarka wystąpi 22 lutego 2019 roku na warszawskim Torwarze i dzień później w Tauron Arenie Kraków.

Jej najnowszy album zatytułoway jest "Effet Miroir". Pierwszym singlem z wydawnictwa jest doskonale znana słuchaczom Radia RAM piosenka:

Wybitny jazzowy trębacz Piotr Schmidt z całą plejadą najwspanialszych polskich saksofonistów jazzowych. Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Grzech Piotrowski, Maciej Sikała, Piotr Baron oraz Adam Wendt. No i oczywiście kwartet na stały pracujący z twórcą albumu. Tak z grubsza można zaanonsować album "Saxesful". Obszernie o jego nagrywaniu jazzman opowiadał w poniedziałkowej audycji Piotra Bartysia.

Piotr Schmidt, przypomnijmy, to także producent muzyczny, wydawca, lider zespołów, wykładowca na AM w Katowicach oraz na Instytucie Jazzu w PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 – 2010 zdobył wiele indywidualnych i zespołowych nagród, wyróżnień i Grand Prix. Piotr Schmidt ma na koncie jedenaście - za moment juz dwanaście -  autorskich płyt oraz od siedmiu lat uważany jest przez czytelników "Jazz Forum" za jednego z czterech najlepszych trębaczy jazzowych w Polsce. Piotr Schmidt grał na większości najbardziej liczących się festiwali jazzowych w Polsce i wielu w Europie. Współpracował lub współpracuje z największymi nazwiskami polskiego jazzu, a także artystami zagranicznymi. 
 

Już za kilka dni, 14 XII, artysta wystąpi z projektem "Saxesful" we Wrocławiu w sali Impartu. A już teraz możecie mieć w domu jego płytę :)

REKLAMA

To może Cię zainteresować