Znamy zwycięzców Wrocławskich Nagród Teatralnej i Muzycznej

GN, Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 03.12.2018, 20:31 | Zmodyfikowano: 03.12.2018, 21:32
A|A|A

fot. mat. prasowe

Na gali w Narodowym Forum Muzyki najważniejszy laur wrocławskiej kultury w kategorii Muzyka Poważna zdobyła Hanna Sosnowska, solistka Opery Wrocławskiej za 'pamiętne role w różnorodnym repertuarze'. Obok sopranistki nominowani byli Jarosław Thiel z Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, Agnieszka Franków-Żelazny (szefowa Chóru NFM) i twórcy spektaklu 'Via Crucis' w Operze Wrocławskiej:


W kategorii Muzyka rozrywkowa cieszyli się członkowie grupy Micromusic, nagrodzeni za album 'Tak mi się nie chce' (wygrali z projektem JazzBlaster, Igorem Boxxem i Bogusławem Klimsą). Wyjątkowo zakończyło się rozstrzygnięcie w dziedzinie Teatru. Po raz pierwszy w historii wrocławskiej nagrody jurorzy przyznali laur ex aequo: Alicji Morawskiej-Rubczak, reżyserce spektaklu 'Dżungla' we Wrocławskim Teatrze Lalek oraz Sebastianowi Majewskiemu, który wyreżyserował autorski tekst 'Postać dnia' w Teatrze Polskim w Podziemiu:


'Postać dnia' to przedstawienie inspirowane osobą Igora Przegrodzkiego, legendarnego aktora nie tylko wrocławskich teatrów. W piątek będzie ta sztuka zamykać 16. edycję wałbrzyskich Fanaberii w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego. Pozostali nominowani w kategorii Teatr to aktorka Wrocławskiego Teatru Współczesnego Anna Kieca i Joanna Gerigk - reżyserka 'Cafe Panique' Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

REKLAMA

To może Cię zainteresować