Kamienice: Wrocławski lotnik z Wilna - odc. 35 [POSŁUCHAJ]

Joanna Mielewczyk, MJ | Utworzono: 15.11.2018, 19:56 | Zmodyfikowano: 15.11.2018, 19:56
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk

Niedzielnego bohatera Państwo znają!
Głównie z wrocławskiej legendy o pilocie, który miał przelecieć pod Mostem Grunwaldzkim.

Ja jednak ze Stanisławem Maksymowiczem rozmawiać będę przede wszystkim o Wilnie, warsztacie taty, motocyklach, które planował ojciec produkować. I o powojennym Wrocławiu. Dom na Zalesiu, w którym mieszka znakomity akrobata samolotowy, należał do rodziny żony, ale o tym miejscu również porozmawiamy. Bo ma swoją historię, także z dreszczykiem.
No i padnie nieśmiertelne pytanie:
- Czy to pan przeleciał pod Mostem Grunwaldzkim?

Zapraszam Joanna Mielewczyk:
Audycje z cyklu "Kamienice", które od stycznia pojawiają się na antenie Radia RAM, mają swój książkowy ciąg dalszy. Pod koniec listopada ukaże się książka pełna opowieści o mieszkańcach wrocławskich domów. RAM jest jej jedynym medialnym patronem - "Kamienice. Opowieści mieszkańców wrocławskich domów".

A ja już dziś zapraszam na spotkania i warsztaty, podczas których rozmawiać będziemy o Wrocławiu, jego powojennych losach i miłości do miasta, która na początku nie była wcale oczywista.

W sobotę, 24 listopada, o godzinie 18:00  zapraszam na spotkanie z profesorem Krzysztofem Ruchniewiczem, znakomitym historykiem. Będę o miłość trudną wypytywać. W Barbarze, przy Świdnickiej 8b.
Zapraszam też na warsztaty. Podpowiem, jak nagrywać, jak pytać, słowem: jak zbierać rodzinne historie. I ocalać je. 27.11, we wtorek, również o 18:00, w Infopunkcie, przy Łokietka 5.
1 grudnia spotkajmy się na Wrocławskich Targach Dobrych Książek.

Poszukuję bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM. Kontakt: kamienice@radioram.pl 

REKLAMA

To może Cię zainteresować