7 miesięcy w Azji, w drodze do Australii

Jan Pelczar | Utworzono: 06.10.2018, 10:34 | Zmodyfikowano: 06.10.2018, 10:34
A|A|A

Gościem Podróży z Radiem RAM była Magdalena Gumowska. Mariusz Łapiński został w Brisbane. Australijskie miejsce jest ich nowym domem, po 7 miesiącach w podróży przez Azję. Przed wyjazdem z Wrocławia uruchomili na YT kanal "Dobrze pojechane", by pokazywać to, o czym inni piszą. Przygotowaniami do długiej wyprawy były europejskie wypady - w Tatry, na greckie wyspy, czy przez Litwę, Łotwę i Estonię

Drogę do Australii przez Azję rozpoczęli w Tajlandii. Mariusz bywał w Bangkoku wcześniej, Magda przeżyła szok kulturowy.

Odpoczynkiem był dla podróżników wolontariat na wyspie Ko Muk. Zdecydowanie bardziej podobało im się poszukiwanie morskich krów podczas rejsu od wyspiarskiego full moon party.

Tajskie poszukiwania krów morskich w Laosie zamienili na wyprawę śladami delfinów rzecznych. Trafili tam również na pola słoi. Z trudną i okrutną historią najnowszą zmierzyli się w Kambodży - nie ominęli Phnom Penh.

Wietnam nie urzekł Magdy i Mariusza ani pogodą, ani jedzeniem. Najwięcej wrażeń czekało w Sajgonie i w tunelach. Po deszczowej części podróży przyszedł czas na gorętsze Borneo.

Magdę urzekł Singapur. Nowoczesny i pełen ciekawych miejsc. Gość Podróży z Radiem RAM poleca przede wszystkim park-ptaszarnię. Znakomitym pomysłem na ostatni etap wyprawy okazało się Bali - wyspa sprzyjająca wyciszeniu i ukojeniu.

Metą dla Magdy i Mariusza do dziś jest Brisbane. W Radiu RAM usłyszeliśmy, dlaczego z australijskich miast wybrali właśnie to.

Pozdrawiamy Brisbane i czekamy w kolejnych latach na australijskie i nowozelandzkie Podróże z Radiem RAM z Magdą i Mariuszem.  

REKLAMA

To może Cię zainteresować