Mistrzostwa Ultimate Frisbee po raz drugi we Wrocławiu

materiały prasowe | Utworzono: 13.09.2018, 12:24 | Zmodyfikowano: 13.09.2018, 13:25
A|A|A

Już w październiku tego roku na wrocławskich Polach Marsowych zmierzy się ponad 1000 zawodników z całej Europy. Wszystko to za sprawą najważniejszego wydarzenia Ultimate Frisbee w Europie, czyli European Ultimate Championhips Finals. Klubowe Mistrzostwa Europy swoją rangą odpowiadają piłkarskiej Lidze Mistrzów. Zaszczyt organizacji tego turnieju Europejska Federacja Ultimate przyznała Polsce, a podjęło się go wrocławskie Stowarzyszenie Rozwoju Ultimate – Duch Gry.

Najważniejsze wydarzenie dla dyscypliny Ultimate w Europie po raz drugi organizowane jest we Wrocławiu. Swoją rangą przyciąga drużyny z całej Europy, ale również coraz liczniejszą widownię. Przyjemność oglądania doceniają nie tylko młodzi ludzie, ale również całe rodziny. Wychodząc naprzeciw temu zainteresowaniu, w tym roku chcemy wypełnić ich czas nie tylko emocjonującymi rozgrywkami, ale także licznymi atrakcjami w przerwach. Dlatego właśnie finały EUCF 2018 będą jedynym tego typu sportowym piknikiem we Wrocławiu.


Jak podkreślają organizatorzy, przeprowadzenie tego typu turnieju we Wrocławiu jest dla nich oprócz wyzwania logistycznego również idealną formą promocji ich ukochanej dyscypliny. Chcą oni pokazać, że jest ona niezwykle uniwersalna, a jej rekreacyjną formę może uprawiać niemal każdy, również ze względu na bardzo małe wymagania sprzętowe.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować