Dolnośląski Festiwal Architektury - miasto poprzemysłowe

Bartosz Synowiec, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 12.09.2018, 11:54 | Zmodyfikowano: 12.09.2018, 11:54
A|A|A

Organizatorem DoFA jest wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, organizacja o 70-letniej tradycji, zrzeszająca czołowych architektów Wrocławia i Dolnego Śląska. Jednym z ich podstawowych celów jest podnoszenie jakości przestrzeni publicznej, w której architektura odgrywa istotną rolę, a także czynny wpływ na kreowanie ładu przestrzennego – generatora jakości środowiska miejskiego.

Prócz głównego założenia programowego, polegającego na propagowaniu wysokiej jakości przestrzeni publicznej, DoFA ma na celu dogłębną diagnozę i dokumentację dorobku architektonicznego naszego regionu oraz promocję twórczości architektonicznej jako działalności kulturalnej. 

- Chcemy też uhonorować godne naśladowania osiągnięcia w architekturze, urbanistyce i dziedzinach pokrewnych, a także ukazać jak najszersze spektrum zagadnień związanych z kreowaniem ładu przestrzennego. Pragniemy skierować uwagę lokalnych społeczności na nasze wspólne otoczenie i zachęcić do jego aktywnego współtworzenia. Liczymy też, że pośród wydarzeń festiwalowych każdy znajdzie coś, co pozwoli na lepsze zrozumienie architektury. Zależy nam bowiem na podnoszeniu ogólnej świadomości architektonicznej oraz na promowaniu idei kulturowo bogatego i zrównoważonego środowiska. - piszą na  swojej stronie organizatorzy festiwalu, z programem którego można zapoznać sie TUTAJ.

O tegorocznej edycji rozmawialiśmy w studiu Radia RAM z Darią Kieżun - prezesem wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich i dyrektorem programowy Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA:

REKLAMA

To może Cię zainteresować