Filmowy Festiwal Wolności w DCF

Radio RAM na podst. nadesłanych materiałów | Utworzono: 27.08.2018, 12:50 | Zmodyfikowano: 27.08.2018, 12:50
A|A|A

Organizatorzy przygotowali 35 pokazów filmowych, większość z nich we wrocławskim kinie DCF, ale projekcje i spotkania festiwalowe zaplanowano także w Jeleniej Górze (kino LOT), Wałbrzychu (kino Apollo) i Legnicy (kino Piast). 

O arcydziełach polskiego kina, które będzie można zobaczyć do końca listopada opowiadała jako Gość w RAM-ie kuratorka festiwalu, Katarzyna Majewska

Na inaugurację, 2 września pokazany zostanie  najstarszy zachowany polski film – „Pruską kulturę”. Krótkiej, 8-minutowej, niemej produkcji o trudnych losach Polaków pod zaborami towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu Adama Milwiw-Barona. Wieczór zamknie pokaz fabularyzowanego dokumentu w reżyserii Janusza Zaorskiego pt. „Pokolenia”, ukazującego historię współczesnej Polski opowiedzianą za pomocą fragmentów dzieł realizowanych we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych.


W piątek 7 września seans "Popiołu i diamentu". Tydzień później widzowie przypomną sobie "Eroicę", a w kolejny piątek września po pokazie “Rękopisu znalezionego w Saragossie” spotkanie z pracownikami Wytwórni Filmów Fabularnych oraz wystawa rekwizytów i kostiumów z filmu.  W niedzielę, 30  września czeka nas pokaz filmu „Nadzór” wrocławskiego reżysera Wiesława Saniewskiego. Po filmie spotkanie z reżyserem oraz Ewą Błaszczyk i Teresą Sawicką.  

Organizatorzy nie zapomnieli o młodszej widowni. 7 września w godz. 11.00 – 13.00 w kinie DCF odbędzie się specjalny pokaz filmu “Podróż za jeden uśmiech” w reż. Stanisława Jędryki połączony z warsztatami dla dzieci. 

Wstęp na wszystkie filmy i wydarzenia towarzysząc dzięki dotacji fundacji KGHM oraz wsparciu zarządu województwa będzie bezpłatny.

REKLAMA

To może Cię zainteresować