Jedyne takie wyścigi elektrycznych motocykli crossowych [ZDJĘCIA]

Radio RAM, mat. prasowe PWr | Utworzono: 24.08.2018, 08:50 | Zmodyfikowano: 24.08.2018, 12:00
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Zawody SmartMoto Challenge odbywały się dotychczas jedynie w Barcelonie i Moskwie. W rywalizacji udział biorą zespoły złożone z młodych konstruktorów, których głównym zadaniem jest samodzielne zaprojektowanie i zbudowanie motocykla elektrycznego.

Zespół Politechniki Wrocławskiej wystartuje we Wrocławiu ze swoim motocyklem LEM Thunder, który zajął czwarte miejsce na lipcowym turnieju SmartMoto Challenge w Barcelonie. Ich pojazd waży 120 kg i ma moc 30 kW, czyli ok. 40 KM. Pojemność baterii zamontowanej w motocyklu, która została w całości zaprojektowana przez naszych studentów, pozwala na przejechanie ok. 90 km z prędkością 120 km/h. Dzięki specjalnemu systemowi wyczerpany akumulator można wymieć w ciągu zaledwie kilku sekund.

Przy projektowaniu konstrukcji nasi studenci korzystali m.in. z technologii druku 3D. Na specjalistycznych drukarkach powstały m.in. osłony łańcucha i formy na elektronikę. Na potrzeby motocykla przygotowana została także aplikacja, która wyświetla kierowcy m.in. aktualne informacje o stanie motocykla oraz lokalizację GPS.

REKLAMA

To może Cię zainteresować