Politechnika Wrocławska: Są jeszcze wolne miejsca na studia

Radio RAM, mat. prasowe PWr | Utworzono: 16.07.2018, 12:32 | Zmodyfikowano: 16.07.2018, 13:32
A|A|A

(fot. archiwum Radia RAM)

Chętni na stacjonarne studia I stopnia mogą wybierać z oferty kierunków zarówno we Wrocławiu, jak i Legnicy, Wałbrzychu oraz Jeleniej Górze. Najwięcej wolnych miejsc zostało na: elektronice i telekomunikacji (Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki) – 155, inżynierii środowiska (Wydział Inżynierii Środowiska) – 107 i biotechnologii (Wydział Chemiczny) – 86. Pełna lista kierunków wraz z dokładną liczbą wolnych miejsc dostępna jest na stronie uczelni.

Druga rekrutacja zakończy się 17 lipca. Niezbędne dokumenty kandydaci będą musieli dostarczyć do piątku (budynek C-13, w godz. 8.00-15.00). Tego samego dnia ogłoszone zostaną listy przyjętych i nieprzyjętych. Trzeci nabór ruszy 21 lipca.

W trakcie pierwszej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej zarejestrowało się prawie 20 tys. kandydatów. Wybierać mogli z 61 różnorodnych kierunków na szesnastu wydziałach – łącznie czekało na nich ponad 6,3 tys. miejsc.

Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się informatyka w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzania – tu o jedno miejsce starało się ponad siedmiu chętnych. O to, by dostać się na informatykę na Wydziale Elektroniki, walczyło ponad sześciu kandydatów.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (6 osób na jedno miejsce) oraz cyberbezpieczeństwo na Wydziale Elektroniki (5,82 na jedno miejsce).

REKLAMA

To może Cię zainteresować