Nad Odrą brakuje koszy na śmieci

Marta Koronowska | Utworzono: 05.06.2018, 10:06 | Zmodyfikowano: 05.06.2018, 10:07
A|A|A

Weekend nad Odrą? Po spotkaniu ze znajomymi możemy mieć problem z wyrzuceniem śmieci. Koszy brakuje zwłaszcza na odcinku pomiędzy Mostami Warszawskimi i Jagiellońskimi we Wrocławiu. Przez ich niedobór gromadzą się odpady, bo odwiedzający wały zostawiają wypełnione śmieciami reklamówki przywiązane do barierek. Czy według samych mieszkańców przydałoby się więcej koszy w tym rejonie?

Anna Tarka, rzecznik Wód Polskich we Wrocławiu, twierdzi że instytucja zwróciła się z prośbą do Ekosystemu o postawienie większej ilości koszy w tym rejonie. Na razie dodatkowe kontenery pojawiły się na Bujwida. Rozmowy w sprawie dalszych lokalizacji trwają.

- Zwróciliśmy się do spółki Ekosystem o postawienie koszy w miejscach w których najbardziej ich brakuje - mówi Anna Tarka, rzecznik prasowy Wód Polskich we Wrocławiu.

- Poprosiliśmy, zwróciliśmy się w piśmie o ustawienie koszy w konkretnych miejscach. Dostaliśmy zgodę na Bujwida i tam są już kontenery. Rozmawiamy o kolejnych punktach. Mamy nadzieję, że będą te kosze. 

Problem dostrzegają też sami mieszkańcy, którzy apelują o to aby koszy było więcej. Rzecznik prasowa podkreśla jednak, że w działalności statutowej Wód Polskich nie jest zawarte oczyszczanie miasta, a ochrona przeciwpowodziowa. Dodaje również, że prowadzone są akcje sprzątania wałów przez wolontariuszy, kilka razy w miesiącu, na terenie całego województwa.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować