SHE-la z debiutem płytowym dziś w Muzycznym Wrocławiu

Maciej Szabatowski | Utworzono: 23.05.2018, 08:31 | Zmodyfikowano: 23.05.2018, 08:31
A|A|A

SHE-LA fot. Edgar de Poray

SHE-la to nie tylko zespół - to, słowami naszego kolegi redakcyjnego Grzegorza Chojnowskiego, przedsięwzięcie muzyczno-literacko-wizualne. Nie zamyka się w ramach konkretnej kategorii muzycznej - style, instrumenty i rozwiązania muzyczne traktuje jak środki wyrazu, dobierając je dość swobodnie, by podkreślić głębię śpiewanych słów. Muzyka pozostaje tutaj na usługach emocji i historii, które te emocje opowiadają.

Liderką i autorką koncepcji multiartystycznego projektu SHE-la jest Patrycja Obara. Jak mówi o idei zespołu, „SHE-la nie poddaje się dyktaturze szczęścia obecnej w mainstreamowych przekazach - nieprawdziwej i szkodliwej. STORIES to opowieść o prawdzie, z którą w sobie najtrudniej się zmierzyć: o słabości, strachu, złości i tęsknocie. O jungowskim Cieniu (...)."Debiutanckie dzieło SHE-LA to koncept album, na który składają się dwie płyty, 19 utworów oraz dwie historie. Pierwsza - #retrospect - to historia kobiety wobec miłości w różnych jej odsłonach. Druga - #andersenretold - to historia kobiety wobec własnych wewnętrznych demonów i demonów społecznych oczekiwań. Razem tworzą jedną kompletną opowieść - opowieść o dojrzewaniu człowieka.Co ważne, zwieńczeniem albumu będzie koncert, w którym weźmie udział kilkadziesięcioro (!) artystów - wokalistów, instrumentalistów, twórców teatralnych, grafików, tancerzy. O stronę wizualną niemal trzygodzinnego widowiska zadba Cloud Theater, wrocławska grupa teatralna znana między innymi ze spektaklu “Technologia jest Istotą”, za który reżyser, Teo Dumski, otrzymał nagrodę WARTO 2018.

Szczegóły tego złożonego na wielu poziomach dzieła już dzisiaj po godz. 18:00 zdradzi nam liderka zespołu Patrycja Obara.


Zapraszam
Maciek SzabatowskiREKLAMA

To może Cię zainteresować