Jacek Sutryk z poparciem SLD

Przemek Gałecki, GN | Utworzono: 19.05.2018, 14:28 | Zmodyfikowano: 19.05.2018, 14:28
A|A|A

fot. Twitter

Dolnośląski zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej podjął uchwały zatwierdzające kandydatów na prezydentów niektórych dolnośląskich miast. We Wrocławiu poparł Jacka Sutryka.

SLD zdecydował, że we Wrocławiu do wyborów samorządowych idzie w koalicji ze środowiskiem Rafała Dutkiewicza i Nowoczesną. Ich kandydatem na prezydenta jest Jacek Sutryk, szef departamentu spraw społecznych w magistracie. Tyle, że poparcie Nowoczesnej dla Sutryka, nie jest jeszcze pewne – krajowe struktury partii dają sobie na podjęcie ostatecznej decyzji 2 tygodnie. Sojusz chce także wystawić koalicyjną listę do rady miasta. W Świdnicy SLD stawia na Beatę Moskal-Słaniewską, a w Głogowie na Rafaela Rokaszewicza. Jacek Sutryk decyzję o starcie ogłosi w przyszłym tygodniu.

Bartłomiej Ciążyński, przewodniczący SLD we Wrocławiu tłumaczy, że porozumienie opiera się na „fundamencie programowym” - We wrocławskim i dolnośląskim SLD uważamy, że Wrocław potrzebuje korekty, przedefiniowania priorytetów, większego zorientowania na potrzeby socjalne mieszkańców. Ale dodaje także, że wspólna lista jest efektem startu w wyborach i kandydata PiS i Kazimierza Michała Ujazdowskiego, byłego wiceprezesa PiS, który jest kandydatem PO. - W naszej ocenie, w takiej sytuacji, należy zebrać jak najszersze spektrum partii, organizacji i środowisk szanujących idee samorządności i praworządności wokół kandydata kandydata na prezydenta Wrocławia.

REKLAMA

To może Cię zainteresować