Święta na dwóch kółkach. Rozpoczął się sezon rowerowy

Dorota Kuźnik | Utworzono: 31.03.2018, 07:57 | Zmodyfikowano: 31.03.2018, 07:57
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Zamiast świątecznego lenistwa, aktywny weekend? Na Dolnym Śląsku nie będziemy mieli z tym kłopotu. Tras tych łatwych i trudnych nie brakuje. Wszystkie znajdziemy na mapach Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej - weekend na rowerze - mówi szef placówki Rajmund Papiernik:

- Każda z tych map ma kilka wersji - dla bardziej ambitnych i początkujących. Pętelki liczą sobie od kilku do kilkudziesięciu kilometrów. Ponadto na mapach znajdziecie Państwo informacje jak można w dane miejsce dojechać albo wrócić pociągiem.


Mapy dostępne są w punktach Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. W mapach znajdziemy zarówno trasy po Wrocławiu, jak i te prowadzące dalej, na przykład do Brzegu Dolnego, parku krajobrazowego w Dolinie Bystrzycy, Obornik Śląskich czy Oławy.

Zanim jednak otworzymy sezon rowerowy, dobrze jest porządnie przygotować do niego swój jednoślad. Są też podstawy, o których nie możemy zapomnieć - mówi wrocławski oficer rowerowy Daniel Chojnacki:

- Trzy rzeczy absolutnie wymaganie: hamulec, dzwonek, światło. Każdy o nie powinien zadbać. Dzwonek o nieprzeraźliwym dźwięku, hamulec najlepiej podwójny oraz światło przednie i tylne białe i czerwone. Osobiście doradziłbym też odrobinkę smaru na łańcuch. Jeśli nie czujemy się na siłach by samodzielnie podjąć batalię o usprawnienie naszego roweru, eksperci zalecają skorzystanie serwisu.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować