Chcą reaktywować wrocławski hokej

Gregor Niegowski | Utworzono: 19.03.2018, 11:21 | Zmodyfikowano: 19.03.2018, 11:21
A|A|A

Fot: G. Niegowski


Inicjatywa zapoczątkowana przez trenerów z Wrocławskiego Towarzystwa Hokejowego, a także mocno wspierana przez rodziców, okazała się strzałem w dziesiątkę. Projekt zyskał rekordowe poparcie w wojewódzkim konkursie Aktywny Dolny Śląsk, a dzięki pozyskanym środkom - najmłodsi mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach. - Czujemy ogromną satysfakcję. Najwięcej daje to, że przekazujesz jakąś wiedzę dzieciom, oni to pokazują na lodzie. Jeżeli do tego dochodzi jakiś sukces, to można powiedzieć, że to sprawia więcej przyjemności, niż sama gra - mówi trener Maciej Ożóg:

Najpierw najmłodsi opanowali jazdę na łyżwach, potem uczyli się już gry z kijem i krążkiem. Olek i Sławek mają 7 lat, ale już świetnie sobie radzą. - Można po prostu jeździć na łyżwach dowolnie, kiedy się chce. Jak okiwasz przeciwników, wygrasz cały mecz, to zostaniesz kapitanem. Ja jestem napastnikiem, tylko ja strzelam bramki w mojej drużynie - zdradzali. 


 
Bezpłatne zajęcia na lodowisku przy Toruńskiej we Wrocławiu to efekt zaangażowania trenerów z klubu WTH Wrocław i rodziców. Trenerzy starają się, by takie zajęcia odbyły się także w kolejnym sezonie zimowym.

REKLAMA