"Odd i Luna" - najnowszy spektakl wrocławskiego Teatru Lalek [FOTO]

Piotr Osowicz, GN | Utworzono: 23.02.2018, 14:48 | Zmodyfikowano: 23.02.2018, 14:48
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Przemysław Jaszczak, młody reżyser ale z bogatym teatralnym doświadczeniem, postanowił połączyć w jednym przedstawieniu dwie norweskie opowieści Lisy Aisato.
Odd ma prawie siedem lat . Siedem lat odkąd jego głowa jest jajkiem. Odd bardzo się o nią boi. Ciemnoskóra Luna jest bardzo nieśmiała. Czuje, że wygląda inaczej niż ludzie dookoła. Tak w skrócie można opisać treść dwóch norweskich opowieści Lisy Aisito , które na warsztat wziął wrocławski Teatr Lalek.

Spektakl "Odd i Luna" powstaje w dwóch wersjach językowych polskim i norweskim. O przygotowaniach wersji skandynawskiej opowiada aktorka grająca Lunę Agata Kucińska:

W wyniku połączenia dwóch opowieści - powstał baśniowy spektakl z minimalną liczbą słów, oparty na obrazie, opowiadający o inności i poszukiwaniu przyjaźni oraz własnego miejsca w świecie:

A już 2 marca spektakl " Odd i Luna " zobaczą widzowie w Norwegii. Spektakl został wpisany w program wydarzeń kulturalnych Mot Wrocław 2018. Cykl jest organizowany przez Baerum Kulturhus pod auspicjami Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Oslo.

Premiera w sobotę we wrocławskim Teatrze Lalek o godzinie 17.00.
REKLAMA

To może Cię zainteresować