Kamienice odc. 4 - o ratowaniu pamięci

Joanna Mielewczyk | Utworzono: 01.02.2018, 15:16 | Zmodyfikowano: 01.02.2018, 15:16
A|A|A

fot. Joanna Mielewczyk

Robert Lenard Bachmann - artysta, machinotwórca - fragmenty starego Wrocławia zachowuje w swoich projektach. Znajduje je na ulicach, wśród gruzów wyburzanych kamienic, kupuje na pchlich targach.

To będzie niezwykle ciekawa rozmowa, ponieważ jej bohater nie tylko mieszka w jednej z najpiękniejszych wrocławskich kamienic, ale także w jej oficynie ma swój gabinet osobliwości. Brzmi tajemniczo? Tak być powinno. Proszę mi wierzyć, byłam tam i Państwa tam zabiorę. W niedzielę 4 lutego o 19.30. Oczywiście w Radiu RAM.

(Na zdjęciach bohater, jego projekty, w których znajdują się drewniane fragmenty pochodzące z wyburzanych kamienic oraz fragmenty kamienicy, w której mieszka przy ul. Traugutta)

POSŁUCHAJ ROZMOWY [ TUTAJ LINK]

Byłem zafascynowany właśnie tym światłem, które padało na złuszczoną farbę. I taki specyficzny klimat. To jest klimat mojego dzieciństwa (...). Pamiętam zapach klatki rozgrzanej słońcem. Zmieszany z zapachem potraw dobywającym się z różnych mieszkań.

Tak o kamienicy przy Brzeskiej opowiadał w audycji Robert Bachmann. A tak ją namalował!

Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie Kamienice [LINK]

Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...

Kontakt: kamienice@radioram.pl - Joanna Mielewczyk, zapraszam.

REKLAMA

To może Cię zainteresować