Ogród Botaniczny pierwszy raz w historii otwarty zimą!

Bartosz Synowiec, materiały prasowe | Utworzono: 24.01.2018, 12:32 | Zmodyfikowano: 24.01.2018, 12:32
A|A|A

Pierwsze spotkania odbyły się w weekendy 13-14 stycznia i 20-21 stycznia pod tytułem "Bromeliowe weekendy". Ogród Botaniczny będzie otwarty dla zwiedzających jeszcze przez sześć zimowych sobót i niedziel w następujących terminach:

27–28 stycznia oraz 10–11 i 17–18 lutego. Temat: „Bluszczowa serenada”
24–25 lutego oraz 3–4 i 10–11 marca . Temat:  „Podzwrotnikowe klimaty”

Zimowe zwiedzanie Ogrodu skupiać się będzie przede wszystkim na roślinach uprawianych pod szkłem oraz akwariach. Gatunki tropikalne są w naszym klimacie szczególnie atrakcyjne zimą, a dla wielu z nich, np. ananasowatych, polska zima jest okresem kwitnienia. Zwiedzający będą mogli wybrać się również na spacer po Ogrodzie, by móc podglądać ptaki w zimowej scenerii. Namiot dydaktyczny ze zdjęciami ptaków występujących w Ogrodzie będzie umieszczony tuż przy karmnikach.

Spacery odbywać się będą co godzinę od 9.00 do 15.00 i obowiązywać będą na nie zapisy (chęć udziału w spacerze z przewodnikiem można przesyłać w wiadomościach na fb/ OgrodBotanicznyUWr lub na adres ob@uwr.edu.pl). Możliwe są również indywidualne wejścia, w celu samodzielnego zwiedzania szklarni oraz spaceru po Ogrodzie. Wejście do Ogrodu od ul. Świętokrzyskiej (przy punkcie sprzedaży roślin).

O szczegółach zimowych weekendów można poczytać na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego oraz posłuchać w wywiadzie z dyrektorem Ogrodu Botanicznego, prof. Zygumntem Kąckim:

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować