WOŚP dla noworodków. Na koniec poleciało "Światełko do Nieba" [ZDJĘCIA]

Dorota Kuźnik, el | Utworzono: 14.01.2018, 15:26 | Zmodyfikowano: 14.01.2018, 15:26
A|A|A

Fot: A. Owczarek

- Najczęściej dostajemy drobniaczki, ale jak są starsze osoby, to po 20, a nawet 100 złotych wrzucają. Pani z dużym banknotem biegła za nami. Sami ludzie do nas lgną - podkreślali wrocławscy wolontariusze

RELACJA Z KONCERTÓW, ZEBRANA KWOTA:  Sztab WOŚP Wrocław

Niektórzy sięgali także po karty płatnicze, bo podobnie jak w poprzednich edycjach, część wolontariuszy miała terminale - mówiła Elżbieta Sanigórska.

Kartą dołożyć można się było do zbiórki na przykład w siedzibie jednego ze sztabów - w Urzędzie Miejskim na pl. Nowy Targ. Gotówką czy kartą - nie ma znaczenia, ważne żeby pomagać - mówili mieszkańcy Wrocławia:

W szpitalach wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzone dziś były bezpłatne konsultacje. W akcji wzięły udział Przylądek Nadziei, a także Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej przy Skłodowskiej Curie. Rodzice mogli przyprowadzić małych pacjentów, a jedyną zapłatą za wizytę, był datek do puszki WOŚP. - Chcemy w ten sposób podziękować i odwdzięczyć się za to, co każdego roku dostajemy - mówił kierownik kliniki prof. Dariusz Patkowski:

Wcześniej ponad 300 osób pobiegło dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wokół Rynku. 5 okrążeń, czyli dystans około pięciu kilometrów pokonywali mali i duzi uczestnicy.

Studenci wszystkich wrocławskich uczelni zapraszali do swojego sztabu w Domu Studenckim "Talizman" przy pl. Grunwaldzkim 63

We Wrocławiu Orkiestra zaczęła grać już w piątek. W Starym Klasztorze wystąpili między innymi Bubliczki, Kapela Timingeriu, Radykalna Wieś oraz Shamanika. W niedzielę na scenie na placu Nowy Targ można było usłyszeć zespoły Dżem, Dr Misio i Lipali oraz Gitarową Orkiestrę Krasnoludków.  O godzinie 20.00, również z wrocławskiego placu Nowy Targ, wystrzelono Światełko do Nieba. Nie było fajerwerków, ale mieszkańcy odpalili zimne ognie. 

SPRAWDŹ: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we Wrocławiu [PROGRAM, WIDEO]

W ubiegłym roku, we Wrocławiu udało się zebrać ponad pół miliona złotych. Kwota zebrana przez orkiestrę w całym kraju wyniosła ponad 105 milionów złotych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować