Wystawa, która jednocześnie jest i jej nie ma czyli "Kot Schrödingera. Wobec tradycji”

Krzysztof Majewski | Utworzono: 02.01.2018, 16:00 | Zmodyfikowano: 02.01.2018, 16:00
A|A|A

Fot. Prace Natalii Tarnawy i Przemysława Lasaka

Punktem wyjścia wystawy jest pojęcie tradycji, które ujęte zostało przez odniesienie do słynnego eksperymentu myślowego z zakresu fizyki kwantowej, przeprowadzonego przez noblistę Erwina Schrödingera w 1935 r. Głównym bohaterem doświadczenia jest kot, który paradoksalnie w trakcie badania okazuje się być zarówno żywy jak i martwy. Eksperyment obrazuje problematykę zastosowania zasad mechaniki kwantowej w odniesieniu do życia codziennego.

O wystawie  "Kot Schrödingera. Wobec tradycji" w  Galerii Miejskiej opowiadali dyrektor placówki Mirosław Jasiński i jedna z artystek Natalia Tarnawa:Do 11 stycznia Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę „Kot Schrödingera. Wobec tradycji”. Ekspozycja jest zbiorową prezentacją artystów związanych z Wrocławiem, w twórczości których znaczącą rolę odgrywa postawa wobec tradycji.

W wystawie bierze udział pięcioro artystów o zróżnicowanym dorobku, w różnym wieku oraz o odmiennym doświadczeniu tradycji. Każda z osób była lub nadal jest związana z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych. Na ekspozycji zobaczymy papierowe wycinanki-naklejanki Kasi Kmity, zwierzęce mozaiki i szklane dyski Mirosława Kocińskiego, ceramiczne rzeźby Przemysława Lasaka, szklane formy przestrzenne Kazimierza Pawlaka oraz grafiki-tkaniny Natalii Tarnawy. Zupełnie odrębne punkty widzenia, odrębne przestrzenie i doznania archaiczności, różne media oraz techniki.

Wstęp wolny

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować