WYNIOSŁA

Iwona Diakowska | Utworzono: 21.12.2017, 23:15 | Zmodyfikowano: 21.12.2017, 23:15
A|A|A

Istotą drugiego spektaklu Wrocławskiego Teatru Tańca pt. „Wyniosła” będzie próba uchwycenia tożsamości kobiecej przy użyciu słowa, dźwięku i ruchu.

Inspiracją spektaklu są fragmenty poezji Janiny  Wójcickiej, Haliny Poświatowskiej, Anny Świrszczyńskiej, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej, Krystyny Miłobędzkiej, zbudowane na zasadzie kolażu słownego. To swoisty poemat taneczny.

„Wyniosła”- tytuł, który zawiera wewnętrzne zmiany kobiety, zmaganie się z tym co jest wewnątrz , a co na zewnątrz. To skrajne odczuwanie, kolory zmysłowości i niepewności, siła i słabość, rozmaite zapachy kobiety, doświadczanie. To także wywrócenie się na lewą stronę. Moje imię… skąd przyszłam? Nic nie jest takie samo… życie wypełnione własnym cieniem.

„Przeżyciom naszym prawdziwy niesie kształt: koliber-motyl, ukwiał-koral. Jak nietoperza woła najwyższym ultradźwiękiem, bawi się tęczą nowych barw, odmiennych smaków, wrażeń, czuć, wzbogaca dotyk, wzrok i słuch, przetwarza jaźń, pomaga snuć zwielokrotnioną wizję świata.”

Janina Wójcicka „Wyobraźnia”

Poemat taneczny z udziałem dwóch aktorek Pauliny Chapko i Anity Balcerzak - Michalskiej oraz dwóch tancerek Wrocławskiego Teatru Tańca - Pauliny Woś i Karoliny Szymańskiej.

Reżyseria i choreografia – Bożena Klimczak
Muzyka - Michał Ziółkowski
Scenografia, kostiumy, światła - Mateusz Stępniak
Realizacja: Sylwia Wierzbicka

Premiera: 27 XII 2017 godz. 19.00 oraz 28.XII 2017 godz. 19.00 - Scena na Świebodzkim.

REKLAMA

To może Cię zainteresować