Antysmogowa Choinka przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim

z materiałów prasowych | Utworzono: 18.12.2017, 15:13 | Zmodyfikowano: 18.12.2017, 15:13
A|A|A

fot. http://www.flickr.com/photos/23672158@N04/

Dolny Śląsk w oczekiwaniu na Święta stawia na ekologię. Przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu rozbłyśnie niecodzienna choinka. Lampki na świątecznym drzewku będą zasilanie z Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Nie będzie to jednak energia z paneli słonecznych czy wiatraków, ale... z rowerowych dynam napędzanych siłą ludzkich mięśni.
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak zaprasza na "Antysmogową Choinkę". Wydarzenie rozpocznie się 19 grudnia 2017 roku o godz. 16.00 przed wejściem głównym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił na ustawionych przez urzędem rowerach. Przy choince zostanie zainstalowany specjalny miernik wytworzonej energii, który na bieżąco na ekranie wyświetli ilość "wykręconej", zielonej energii.

Organizatorzy przygotowali nagrody dla rowerzystów: żywe choinki, odblaski rowerowe i ładowarki solarne. Przedświąteczna akcja ma na celu promocję zdrowego stylu życia: ruch to zdrowie a rower może być dobrą alternatywą dla samochodów, które są źródłem komunikacyjnego smogu, Odnawialnych Źródeł Energii i finansowych możliwości walki ze smogiem.

Dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Dolnoślązacy mogą wymieniać węglowe "kopciuchy" m.in. na: kotły gazowe, elektryczne oraz instalacje wykorzystujące OZE: pompy ciepła i kolektory słoneczne. Jest to możliwe dzięki specjalnemu programowi antysmogowemu z budżetem 50 milionów złotych, który Fundusz uruchomił w tym roku. Z programu skorzystało już 19 dolnośląskich samorządów.

Uczestnicy:

  • Mariusz Orion-Jędrysek, Wiceminister Środowiska
  • Paweł Hreniak, Wojewoda Dolnośląski
  • Łukasz Kasztelowicz, Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu
  • Adam Płaksej, Dyrektor Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu
REKLAMA

To może Cię zainteresować