Parkowanie w Galerii Dominikańskiej wyjęte spod prawa? Na razie to tylko projekt

Dorota Kuźnik | Utworzono: 05.12.2017, 09:23 | Zmodyfikowano: 05.12.2017, 09:23
A|A|A

fot. Neo[EZN]/Fotopolska.eu

Galerie i płatne parkingi uprzywilejowane? Tak wynika z wrocławskiego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Po przyjęciu uchwały antysmogowej, jak bumerang wraca temat wprowadzenia ograniczeń wjazdu do centrum miasta dla niektórych aut, na przykład nieekologicznych diesli. Co ciekawe jednak, z opublikowanego przez wrocławski magistrat planu gospodarki niskoemisyjnej, wynika że wyjątkiem miałaby być Galeria Dominikańska.

To, jak mówi Przemysław Filar z Towarzystwa Upiększania Wrocławia pomysł bardzo kontrowersyjny:

Aktywista dodaje, że jeśli robi się wyjątek dla jednej firmy, pomysł zbojkotują także właściciele innych wielopoziomowych parkingów w planowanej strefie:

Emocje studzi rzecznik prezydenta Wrocławia Arkadiusz Filipowski, który tłumaczy, że to na razie projekt, którego kształt nie jest jeszcze ostateczny:

Projekt ograniczenia ruchu samochodowego w ścisłym centrum zaplanowano na najbliższych kilka lat. Jednym z pierwszych działań, które mają pomóc w walce ze smogiem we Wrocławiu, również w centrum, jest wprowadzenie założeń uchwały antysmogowej. Ta zakłada wprowadzenie od przyszłego roku zakazu stosowania paliw złej jakości, a w 2028 zakaz stosowania kotłów na paliwa stałe.

Pomysł wprowadzenia takich przepisów dzieli również mieszkańców:

REKLAMA

To może Cię zainteresować