Wielki jubileusz Małych Instrumentów

Radio RAM na podst. mat. prasowych | Utworzono: 23.11.2017, 14:39 | Zmodyfikowano: 23.11.2017, 14:39
A|A|A

fot. materiały prasowe

Małe Instrumenty można rozumieć jako ideę uprawiania muzyki w wyszukany sposób.
Naszą muzykę tworzymy za pomocą nietypowych rozwiązań instrumentalnych - hasło „małe" oznacza niewielki gabaryt, ale również pewną oryginalność, marginalność, odkrywczość i innowacyjność – mówi Paweł Romańczuk, założyciel i lider zespołu.
Nośnikiem tej idei stało się realne uprawianie muzyki w formie koncertującej grupy, obecnej niemal w całej Europie. Małe Instrumenty to również olbrzymi zbiór nietypowych instrumentów muzycznych – odkrytych w zakamarkach historii przemysłu muzycznego oraz własnoręcznie stworzonych w pracowni zespołu.

Muzyka Małych Instrumentów wykorzystana została w kilkunastu filmach dokumentalnych, animowanych, spektaklach, słuchowiskach oraz wydarzeniach specjalnych. Od 2009 roku Małe Instrumenty funkcjonują też na rynku wydawniczym, dokładając starań, by wydane dotąd 10 płyt i 2 książki otrzymały ciekawą oprawę edytorską. Zespół prowadzi także działalność edukacyjną, w ramach której odbyło się ponad sto warsztatów dotyczących dźwiękowych peryferiów.

10 lat Małych Instrumentów – jubileuszowy koncert

Dziesięć lat twórczej aktywności Małych Instrumentów obfitowało w kilkadziesiąt znakomitych projektów. – Trudno jest pokazać jednego wieczoru, wszystko, co wydarzyło się w Małych Instrumentach. Wybierając kilkanaście utworów z całej historii zespołu chcemy przedstawić jak najszerszy horyzont naszej estetyki muzycznej – zapowiada Paweł Romańczuk. Uczestnicy koncertu usłyszą więc zarówno kompozycje Juliana Antonisza, Fryderyka Chopina i Ennio Morricone, utwory do filmów Mariusza Wilczyńskiego i obrazu „Twarze nieistniejącego miasta", a także muzykę na instrumenty „samoróbkowe" oraz eksperymentalne poszukiwania improwizowane. Zespół sięgnie też po archiwalne zdjęcia i nagrania wideo, które dopełnią opowiedzianą słowem i muzyką historię zespołu.

Jubileusz Małych Instrumentów odbędzie się 17 grudnia, o godzinie 19:00 w Imparcie (ul. Mazowiecka 17). Bilety w cenie 10 złotych (ulgowy) i 15 złotych (normalny), dostępne są w kasie Impartu, na www.impart.art.pl, www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży (Empik, Media Markt, Saturn).

REKLAMA

To może Cię zainteresować