Pogodno i Pablopavo w klubie Proza

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 21.11.2017, 20:28 | Zmodyfikowano: 21.11.2017, 20:28
A|A|A

na zdj. Pogodno

22 listopada o 19:00 gratka dla miłośników wieczorów teatralnych - premierowy spektakl Teatru Korba pt. K jak Królowa, na który wstęp jest bezpłatny. Będzie to autorski monodram oparty na motywach sztuki "Jasiek" Andrzeja Maleszki.

W czwartek 23 listopada o 19:00 rozpocznie się spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo), autorem debiutanckiego tomu opowiadań „Mikrotyki”(Wydawnictwo Czarne). Sołtys do tej pory kojarzony był głównie za sprawą swojej działalności muzycznej. Występując pod pseudonimem Pablopavo (solowo, ale też jako wokalista zespołu Vavamuffin) wydał ponad dziesięć albumów, otrzymał też liczne nagrody, w tym Paszport „Polityki” w kategorii muzyka popularna. Jako pisarz Paweł Sołtys otrzymuje równie przychylne recenzje. Spotkanie z nim w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2) poprowadzi Tomasz Majeran, poeta i prozaik. Wstęp wolny.

W piątek 24 listopada o 20:00 warto wybrać się na koncert zespołu Pogodno, promujący najnowszą płytę "Sokiści chcą miłości". W trakcie koncertu usłyszymy także wcześniejsze przeboje zespołu w nowych aranżacjach. Bilety kosztują 40 zł (przedsprzedaż) lub 50 zł ( w dniu koncertu). Można je kupić w klubie Proza.

Jak co tydzień nie zabraknie w klubie Proza weekendowego kina. W sobotę 25 listopada o 11:00 w ramach Rodzinnych poranków obejrzymy kolejny seans familijny, animację dla dzieci. Trwa również cykl filmowy  organizowany przez Wrocławski Dom Literatury pod hasłem Literatura na ekranie. W niedzielę 26 listopada o 18:00 zobaczymy kolejną adaptację dzieła literackiego – tytuł pozostanie niespodzianką do dnia seansu, ale jak zawsze można spodziewać się ekranizacji reprezentującej kinematografię na najwyższym poziomie. Wstęp do kina w Prozie jest bezpłatny.

 Natomiast w poniedziałek 27 listopada o 19:00 Austriackie Forum Kultury, ADiT Agencja Dramatu i Teatru i klub Proza zapraszają na czytanie performatywne sztuki Ferdynanda Schmalza „na przykładzie masła” („am beispiel der butter”) w przekładzie Jacka Kaduczaka i reżyserii Piotra Łukaszczyka. Ferdinand Schmalz jest tegorocznym laureatem nagrody im. Ingeborg Bachmann, najważniejszej nagrody literackiej Austrii, należy do najpopularniejszych austriackich dramaturgów młodego pokolenia. Wstęp bezpłatny.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować