Spotkanie autorskie z Andrzejem Pągowskim

jk na podstawie informacji prasowych | Utworzono: 17.11.2017, 14:05 | Zmodyfikowano: 17.11.2017, 14:05
A|A|A

„Być jak Pągowski” to tytuł nowej książki Andrzeja Pągowskiego. O okolicznościach jej powstania, jak i o samej treści można będzie porozmawiać z autorem na spotkaniu, które odbędzie się 18. listopada we wrocławskim Empiku w Renomie.

Andrzej Pągowski to znany artysta grafik, który zaczął tworzyć pod koniec lat 70. W jego dorobku artystycznym jest przeszło 1300 plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek. Ponadto rysunki satyryczne, okładki płyt, portrety, murale, a nawet scenografie. Był odpowiedzialny za opracowanie graficzne magazynu Moda oraz polskiej edycji Playboya, wykonywał też projekty plastyczne dla kampanii reklamowych. Swoje prace prezentował na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Przez 4 dekady działalności otrzymał kilkadziesiąt nagród i wyróżnień krajowych, w tym państwowe odznaczenie cywilne Order Odrodzenia Polski, Polonia Restituta.

Książka napisana została w formie wywiadu, który z Pągowskim przeprowadza jego przyjaciółka - Dorota Wellman.

- Ta książka to podróż przez 64 lata mojego życia i 40 lat pracy zawodowej. Opisane są w niej spotkania z wybitnymi ludźmi i tymi zwykłymi , ale bardzo bliskimi - mówi Andrzej Pągowski, autor książki.

REKLAMA

To może Cię zainteresować