Wrocław Winyl Weekend 2017, czyli muzyka na okrągło w Sky Tower [18-19 listopada]

Radio RAM, Radio RAM, GN | Utworzono: 06.11.2017, 13:01 | Zmodyfikowano: 06.11.2017, 13:01
A|A|A

Kilkudziesięciu wystawców z całej Polski

Podczas Wrocław Winyl Weekend 2017 zaprezentują się wystawcy z całej Polski, którzy przyjadą do Sky Tower ze swoimi najciekawszymi kolekcjami. Będzie to zarówno muzyka najnowsza, jak i ta która pamiętają jeszcze nasi dziadkowie i rodzice. - Prezentowane przez wystawców płyty to będą prawdziwe „perełki”. Dlatego, jeżeli ktoś chce uzupełnić swoją kolekcję winyli i szuka konkretnego tytułu, serdecznie zapraszam na naszą Giełdę. Poza tym Wrocław Winyl Weekend 2017 będzie także doskonałą okazją, by porozmawiać z wystawcami o płytach, kolekcjach i w ogóle o muzyce – mówi Karol Woźniak z Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej, współorganizatora wydarzenia.

Giełdzie płyt towarzyszyć będą występy DJ'-ów, którzy na żywo zagrają na festiwalowej scenie - sety tylko z winyli. Ponadto na odwiedzających Wrocław Winyl Weekend czekają konkursy z nagrodami oraz koncerty na żywo: w sobotę Żółta Febra i Administrator Electro, zaś w niedzielę Sam&Bart i WhoIsWho.

Winylowe przedszkole i wystawy

W trakcie Wrocław Winyl Weekend na 1. piętrze Sky Tower zaaranżowane zostanie przedszkole dla dzieci winylomaniaków. Maluchy będą tam mogły spędzić czas w otoczeniu instrumentów i muzyki, gdy ich rodzice wybiorą się na winylowe polowania. Dodatkowo na 1. piętrze będzie można zobaczyć rozmaite wystawy związane z winylami. Wśród nich m.in. wystawa obrazów z płyt winylowych autorstwa Agi Krysiuk, wystawa okładek płyt z psami duetu Grzegorz&Winyl oraz wypożyczona od Muzeum Poczty i Telekomunikacji wystawa „Od fonografu do gramofonu”. Dla miłośników dawnego sprzętu będzie także pokaz sprzętu grającego i komputerowego ze stajni Elektroniki PRL-u Świdnica. Z kolei w strefie restauracji na ekranach multimedialnych o godzinie 15:00 wyświetlone zostaną w ramach kina winylowego filmy: w sobotę „Przyjaciele na 33 obroty”, w niedzielę „Miłość do płyty winylowej”.

- Ilość atrakcji oraz prezentowanych płyt z pewnością sprawią, że każdy winylomaniak znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej, że Wrocław Winyl Weekend w Sky Tower to jedna z największych tego typu imprez w kraju. Wierzymy, że podobnie jak pierwsza edycja, i druga stanie się prawdziwym świętem płyt winylowych, które przyciągnie do Sky Tower miłośników tego typu dźwięków - mówi organizatorka Dorota Żmiejko.

Wrocław Winyl Weekend 2017 odbywać się będzie w godzinach pracy Galerii, pozostałe atrakcje zaplanowane są od 12:00 do 19:00. Wstęp wolny.
Imprezę poprowadzi szef muzyczny Radia RAM Piotr Bartyś.

O imprezie w naszym studiu opowiadali Małgorzata Konias i Karol Woźniak aka Dj Dotyk Dźwiękiem:

 

REKLAMA
To może Cię zainteresować