Nowy mural powstaje przy Serbskiej

Ewa Zając, el | Utworzono: 22.10.2017, 21:33 | Zmodyfikowano: 22.10.2017, 21:33
A|A|A

Mural tworzony jest przez grupę dzieci pod wodzą znanej malarki Anny "Coxie" Szejdewik. - Możemy coś narysować fajnego i jakby z kartki przenieść to na ścianę. Malujemy ptaki i różne zwierzęta. Ja chciałem narysować najpierw piórka, ale pomyślałem, że zrobię pawia. Do piórek dorysowałem głowę - opowiada jeden z młodych artystów.

Coxie powadziła wcześniej warsztaty, na których wprowadziła uczestników w tajniki artystycznego malowania muru. - Każdy stworzył swojego własnego ptaka, które są czasem do stwora podobne, do liścia, albo do myszy. Dałam im wolną rękę kreacji - mówi malarka:

Mural tworzony jest w ramach projektu Ja gorę, czyli Różankowych spotkań z Językiem Polskim organizowanych przez Centrum Kultury Agora. Gotowy mural w całości ma być gotowy za dwa tygodnie. Anna Szejdewik a.k.a. Coxie w 2007 roku ukończyła malarstwo oraz architekturę wnętrz w Instytucie Sztuk Pięknych przy Uniwersytecie Zielonogórskim. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Kobieta, dziewczyna, dziecko, to główne motywy jej malarstwa i murali. Coxie łączy estetykę komiksu z realistycznym portretem, malarstwem oraz designem. Jej prace poruszają rozmaite kwestie społeczne począwszy od feminizmu poprzez naturę ludzkiej wrażliwości, aż po zwracanie uwagi na prawa zwierząt.

REKLAMA

To może Cię zainteresować